08.08
2017

Codziennie 5, liczy się każdy śmieć. Podejmij sierpniowe wyzwanie


Podejmij sierpniowe wyzwanie – każdego dnia zbierz 5 śmieci z przestrzeni publicznej. Możesz to zrobić w drodze do pracy, na spacerze z psem lub idąc sklepu. Liczy się dla nas każdy śmieć, który dzięki Twojemu działaniu będzie miał szansę trafić w odpowiednie miejsce, zamiast szpecić okolicę i zatruwać środowisko. Może to być cokolwiek – znaleziona butelka, puszka, reklamówka i inne „skarby” pozostawione w miejscu publicznym.

#codziennie5

Tylko 5 śmieci? Co to da? Wyobraź sobie 1000 osób, które codziennie zadbają o swoje najbliższe otoczenie, przez miesiąc wyrzucając po 5 znalezionych śmieci – w efekcie 5000 sztuk dziennie i aż 155 000 sztuk odpadów w ciągu miesiąca trafi we właściwe miejsce.

Przyłącz się do popularyzacji akcji – przed wyrzuceniem znaleziska do śmietnika, zrób śmieciom zdjęcie i umieść w mediach społecznościowych oznaczając je tagiem #codziennie5. Najaktywniejsi uczestnicy mają szansę wygrać nagrody! Pomóż nam razem zmienić obraz naszego otoczenia.

#codziennie5

Zapraszamy do wzięcia udziału w wyzwaniu! Więcej informacji, motywacji i zdjęć znajdziesz na facebookowym profilu wydarzenia:  #codziennie5.

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Wolnej Herbaty które działa na rzecz ochrony środowiska naturalnego, promocji kultury oraz przeciwdziałania wszelkiego rodzaju dyskryminacji . Stowarzyszenie promuje integrację społeczną, działa na rzecz wspierania harmonijnego rozwoju człowieka.