11.10
2016

Kolejna edycja akcji „KUP DESKĘ”, czyli jak zbudować domek dla jeża


W środę 12 października o godz. 11.00 na Placu Zamkowym w Warszawie Fundacja Ekologiczna ARKA organizuje kolejną edycję ogólnopolskiej akcji „KUP DESKĘ”. Podczas spotkania uczniowie z warszawskich szkół podstawowych dowiedzą się jak pomagać jeżom i zbudują dla nich specjalne schronienia.

Z roku na rok śmiertelność jeży jest coraz większa. Giną pod kołami samochodów, podczas wypalania traw oraz od trucizn na gryzonie i ślimaki. Natomiast jeże to pożyteczne zwierzęta: zmniejszają ilość szkodników i owadów, a przez to oczyszczają otoczenie człowieka z myszy, szczurów, chrząszczy, gąsienic, pająków i ślimaków.

 

plakat_kup_deske_jeze_2016

 

Przez edukację ochronimy jeże

Już po raz kolejny w ramach akcji „KUP DESKĘ” Fundacja Ekologiczna ARKA zbuduje domki dla jeży oraz będzie pomagać miłośnikom tych zwierząt. Prowadzona będzie akcja edukacyjna skierowana do dzieci i młodzieży w wybranych miastach. Kolejne spotkania odbędą się w Bielsku-Białej, Krakowie, Katowicach oraz Opolu. Partnerem strategicznym akcji są Lasy Państwowe.

Akcja będzie łączyć w sobie konkretną pomoc dla zwierząt i prowadzenie niestandardowej edukacji ekologicznej. Tematyka to edukacja dotycząca środowiska naturalnego i zwierząt, z którymi mamy do czynienia w miastach i na ich obrzeżach. Podczas tej edycji akcji skupiamy się po raz kolejny na pomocy jeżom, które są wyjątkowymi zwierzętami i wciąż potrzebują pomocy – mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

 

Klikając też można pomóc

Fundacja ARKA podczas prowadzonej akcji zachęca miłośników zwierząt i ekologii do wpłat niewielkich kwot poprzez system dostępny na stronie www.kupdeske.pl Tym razem za zgromadzone środki ARKA planuje kolejną budowę domków dla jeży w wybranych placówkach oświatowych.

Na stronie www.kupdeske.pl znajdują się informacje, z których mogą korzystać placówki oświatowe angażujące się w akcję oraz osoby prywatne zainteresowane tematem. Znajduje się tam instrukcja pokazująca, jak samodzielnie zbudować upcyklingowy domek dla jeża.

Podczas kolejnej edycji akcji dzieci ze szkół podstawowych będą budowały domki dla jeży z dostarczonych przez nas materiałów. Jestem przekonany, że więcej się nauczą i bardziej zaangażują jeżeli same zbudują takie schronienia dla zwierzaków potrzebujących pomocy, a następnie znajdą dla nich odpowiednie miejsce w otaczającej przestrzeni – podsumowuje Wojciech Owczarz.