11.02
2016

Nie lubisz Walentynek? Zrób wyjątek dla Puszczy!


Polki i Polacy kochają Puszczę Białowieską. To nie tylko niezwykle piękny, ale i najcenniejszy przyrodniczo las w Polsce, dlatego w całości powinien być chroniony. Niestety, obecnie tylko nieco ponad ⅓ jej obszaru objęta jest należytą ochroną. Dlatego z okazji Dnia Świętego Walentego w Warszawie powstanie dla Puszczy największa walentynka w Polsce. I Ty się przyczyń do jej wielkości!

12669457_10153533172389790_5286426012415221434_n

Greenpeace Polska, WWF Polska, Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, Greenmind i Dzika Polska nawołują w specjalnym wydarzeniu na Facebooku KLIK!:

Bądź z nami 14 lutego o 12.00 (zbiórka od 11.30) przed Pałacem Kultury w Warszawie (od strony ul. Marszałkowskiej) i ułóż z nami serce dla Puszczy Białowieskiej. Zaapelujmy w ten sposób o to, by cała Puszcza została objęta należytą ochroną.

Zabierz ze sobą (w zależności od swojej inwencji twórczej) coś do pisania – kolorowe kredki, długopis, flamastry, mazaki, zakreślacze, a jeśli chcesz to nawet farby.

Jeśli nie możesz być z nami 14 lutego, złóż życzenia walentynkowe dla Puszczy na tym wydarzeniu. Forma dowolna – zdjęcie, komentarz, wiersz, film. Dodaj hasztag #KochamPuszcze ❤️, a wszystkie życzenia zostaną zebrane na specjalnej stronie.

Dlaczego Puszczy należy się specjalna ochrona możesz przeczytać tutaj: http://kochampuszcze.pl/. Jeżeli chcesz rozważyć, czy argumenty tych, którzy chcą dokonywać w Puszczy Białowieskiej wycinek, nie są bardziej ważkie, zajrzyj tu: KLIK!

Jeżeli po lekturze przekonasz się, że rzeczywiście Puszczę należy przed nimi chronić, koniecznie podpisz petycję: KLIK!