18.01
2016

Włącz się w Kampanię Kupuj Odpowiedzialnie Buty – opublikuj spot kampanii


Buty należą do produktów codziennego użytku. Kupując je sprawdzamy design, cenę i jakość. Nie zastanawiamy się nad tym, w jakich warunkach zostały wyprodukowane. To poważny błąd. Trwa właśnie kampania Kupuj Odpowiedzialnie Buty na rzecz jawności w przemyśle obuwniczym.

Od wielu lat przy produkcji obuwia łamane są  prawa człowieka.  Głodowe pensje niewystarczające na godne życie i brak podstawowych zabezpieczeń socjalnych to standard w większości garbarni w Azji.  Ale to nie wszystko. Poważnym problemem charakterystycznym dla produkcji butów i dodatków skórzanych jest używanie środków chemicznych, które mają negatywny wpływ na środowisko naturalne i zdrowie pracowników garbarni i fabryk. Nie mamy pewności, czy toksyny wykorzystywane w produkcji, nie trafią na nasze stopy.

Dowiedz się więcej: http://www.ekonsument.pl/buty
Chcemy poznać całą prawdę o produkcji obuwia, która dziś nie jest ujawniana. Jednym ze sposobów jest korzystanie z aplikacji mobilnej „Kupuj Odpowiedzialnie Buty”, poprzez którą odbywamy wirtualny marsz do Brukseli i pokazujemy nasz sprzeciw wobec warunków panujących aktualnie przy produkcji obuwia oraz braku informacji o tym jak powstają nasze buty. Wzywamy do stworzenia przez UE regulacji, które zapewnią dostęp do nich. 
Aplikacja działa jak standardowy krokomierz, który odmierza kroki i zlicza je, pokazując jaką odległość została pokonana. Osoby z  Polski, podobnie jak i z  19 innych krajów europejskich, maszerują wirtualnie do Brukseli. Zliczają kroki, dopóki nie przejdą dystansu ze swojego miejsca zamieszkania do Brukseli. Wtedy cel zostaje osiągnięty! W taki sposób okazują swoje poparcie dla postulatów kampanii.  Możesz komunikować się z innymi uczestnikami marszu, dzięki aplikacji dowiesz się też więcej na temat sytuacji w przemyśle obuwniczym. Uważaj na efekt uboczny – lepsza kondycja gwarantowana!