UlicaEkologiczna.pl
rowery

Bik.e – ekologiczny rower Volkswagena

Jak wiadomo rower jest najbardziej ekologicznym środkiem transportu, a ekologia jest modna…

Idąc tym tropem firma Volkswagen zaprezentowała na tegorocznych salonach Auto China swój pierwszy ekologiczny rower, czy raczej motorower. Bo jak na rower to pojazd nietypowy: napędzany elektrycznie, posiadający silnik. Pojazd nie ma tradycyjnego łańcucha i pedałów, za to można go złożyć do rozmiarów koła zapasowego w samochodzie.

Założeniem Volkswagena było zaprojektowanie roweru zajmującego mało miejsca, który usprawni komunikację w zatłoczonym mieście. Takiego, by można było zostawić samochód na obrzeżach miasta i rowerem dojechać do centrum, ale też ruszyć na wycieczkę krajoznawczą.
Projekt jak na razie jest jedynie bardzo interesującym prototypem. Być może jego realizacja przyczyniłaby się do tego, że ludzie częściej przesiadaliby się z czterech kółek na dwa.
Projekt: Volkswagen
Kraj: Niemcy
Agnieszka Brzezińska, ukończyła Wydział Wzornictwa i Architektury Wnętrz na ASP w Łodzi. Pracuje jako projektant graficzny. Od 2007 roku prowadzi blog „Projektowanie graficzne, wzornictwo”. Razem z Karoliną Majewską założyła grupę projektową toprojekt.pl specjalizującą się przede wszystkim w produktach dla dzieci.
Więcej: http://agnieszkabrzezinska.blogspot.com, http://toprojekt.blogspot.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wybór redakcji