UlicaEkologiczna.pl
Wydarzenia

Clean Games Baltic Cup 2021 w Gdańsku. Pomóż planecie i wygraj nagrodę główną!

Już 18 września o godzinie 10:00 zapraszamy do ekologicznej rywalizacji w Parku Reagana! Clean Games Baltic Cup 2021 to organizowany w 17 krajach konkurs drużynowego zbierania śmieci! Formuła wydarzenia wykorzystuje aplikację mobilną i grywalizację, by uczyć segregacji śmieci i zmieniać nasze otoczenie na czyste. Pozornie trudny i nudny obowiązek zmieniamy w budzącą emocje grę! Będzie zabawa, będzie rywalizacja, będą nagrody! Uczestnicy zbierają i segregują odpady, zdobywając za to punkty. Kto będzie w tym roku najlepszy? Czy reprezentacja Polski zbierze najwięcej śmieci w Europie? Przekonamy się i zawalczymy o to już wkrótce w Gdańsku. Odwiedź stronę wydarzenia i dowiedz się więcej! ➡ https://fb.me/e/2KKs1IKfw

Online Eco Meet Up – wykłady i debata ekspertów #CSR, #zerowaste, #eko Nim przejdziemy do sedna, mamy dla Was umysłową rozgrzewkę – już 15.09 możecie wziąć udział w przepełnionym wiedzą ONLINE ECO MEET UP. Usłyszycie tam prelekcję pod tytułem “Jak jedzenie sezonowe zmniejsza ślad węglowy i produkcję śmieci” oraz debatę ekspertów, którzy postarają się odpowiedzieć na pytanie “Po czyjej stronie leży odpowiedzialność za stan środowiska? Firm, rządów i producentów, czy jednostek?” Więcej o tym znajdziecie na wydarzeniu na FB!

Jak jedzenie sezonowe zmniejsza ślad węglowy i produkcję śmieci? – środa 15.09 o 16:15 Jak w mieście jeść sezonowo i zdrowo? Gdzie i co kupować, żeby przysłużyć się żołądkowi i planecie? Co robić, aby skrócić maksymalnie łańcuch dostaw? Na tym panelu, uczestnicy dowiedzą się wszystkiego, co powinni o diecie planetarnej – czyli takiej, która jest dobra dla naszej planety! Prelegentka: Katarzyna Banaś (https://www.sianko.org/)

Debata ekspertów – czwartek 16.09 o 18:00 W trakcie wydarzenia, nasi uczestnicy będą mieli okazję posłuchać dyskusji ekspertów, którzy zmierzą się z zagadnieniem odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego i zmiany klimatyczne. Zderzymy poglądy i perspektywy dużych firm, biznesów z sektora MŚP, lokalnych działaczy zero-waste oraz organizacji pozarządowych. Każdy będzie miał szansę, aby zadać nurtujące go pytania!
Ekspertki:
Natalia Grzymała, Antonina Konarzewska, Anna Miazga, Alicja Żarkiewicz
Moderator: Adrian Michalczuk

Skąd pomysł na eko-wydarzenie Clean Games Gdańsk? Clean Games, to zawody których celem jest edukacja ekologiczna i globalny ruch na rzecz środowiska. To 17 krajów, ponad 850 zorganizowanych gier, 250 organizatorów i 310 miast, w których dotąd odbyły się konkursy. Gdańsk dołącza do tego grona! Chcemy poprawiać stan lokalnego obszaru zielonego, a przy tym integrować się, edukować i dobrze się bawić!

Naszą misją jest edukacja ekologiczna i realna, widoczna zmiana. Wydarzenie odbędzie się 18 września 2021 w Parku Reagana. W centrum wydarzenia będzie się działo! W trakcie ONLINE ECO MEET UP 15.09, nasi uczestnicy będą mieli okazję posłuchać dyskusji i prelekcji ekspertów. Każdy będzie miał szansę, aby zadać nurtujące go pytania.

Przyczyń się do zmiany w duchu eko! Serdecznie zapraszamy do współpracy i udziału w wydarzeniu. Razem możemy zrobić więcej dla naszego miasta i środowiska! Wolisz dołączyć samemu i poznać nowych ludzi w zespole, który dla Ciebie stworzymy, czy masz już ekipę gotową do działania? Wejdź na stronę wydarzenia i dołącz do nas! ➡ https://fb.me/e/2KKs1IKfw

O organizatorze: Grinspire, to agencja, która specjalizuje się w marketingu internetowym firm, organizacji i idei w duchu eko. Jako organizator wydarzenia, chcemy szerzyć świadomość klimatyczną, wpływać pozytywnie na lokalną Gdańską społeczność i przestrzeń naturalną. Zapraszamy!

Wybór redakcji