05.12
2011

Ekologiczny sposób na kartkę świąteczną


Wysyłanie kartek na święta jest z pewnością pięknym gestem, ma jednak pewną wadę – jest mało ekologiczne. I choć z pomocą przychodzą nam e-kartki, są wśród nas jednak tacy, którzy nie wyobrażają sobie grudnia bez bożonarodzeniowej pocztówki.

Kartka świątecznaPamiętacie przyjazne środowisku ekologiczne wizytówki? Wystarczyło stworzyć odpowiednią pieczątkę, którą stemplować można było wszystkie papierki, jakie znalazły się w pobliżu. Dzięki temu nasze dizajnerskie i oryginalne wizytówki powstawały z odpadów. Pomysł ze stemplem warto wykorzystać także przed świętami – podobnie bowiem możemy „reaktywować” bożonarodzeniowe kartki.

Przyjazne środowisku pocztówki prezentuje nam Sebastian Bergne. I tak zamiast jak co roku kupować kolejne zestawy świątecznych kartek, możemy wykorzystać to, co mamy już w domu. Podobnie jak w przypadku wizytówek wystarczy kawałek papieru. Stempel można kupić, można też wykonać samemu (to wersja dla technicznie uzdolnionych):

Wówczas kartkę projektujemy od początku do końca albo „wskrzeszamy” wszystkie niewykorzystane, zeszłoroczne pocztówki. Proste?

Przeczytaj też:   Kawa o poranku? A może w południe? Kiedykolwiek - oby nie w kapsułkach

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *