15.12
2012

Kartka świąteczna – zrób ją sam!


Żaden świąteczny prezent nie sprawi naszym bliskim więcej radości, niż własnoręcznie wykonana kartka świąteczna. Prezentujemy kilka prostych sposobów, efekt murowany.

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, najwyższy czas, aby wysłać świąteczne życzenia. Mimo, że listy już dawno wyparte zostały przez e-maile, czy nawet sms-y, to jednak tradycyjne kartki bożonarodzeniowe wciąż są na topie. Choć są ich niezliczone ilości, to jednak często się zdarza, że żadna nie jest idealna. Jeżeli wybierzemy już odpowiednią, to okazuje się że nadrukowane życzenia nie do końca odpowiadają naszym gustom.

Jest jednak rada! Pora zakasać rękawy i własnoręcznie wykonać kartkę idealną. Potrzebujemy kilka drobiazgów, na pewno papier, nożyczki, klej oraz wszystko to, co akurat wpadnie nam pod rękę, czyli guziki, skrawki gazet, wstążki, no i oczywiście odrobinę własnej inwencji.

Guziki górą!

Guziki z powodzeniem możemy wykorzystać przy tworzeniu kartki – utworzą one drzewko choinkowe, ale też z powodzeniem zamienią się w bombki. To jeden z najłatwiejszych sposobów na stworzenie małego cudeńka.


zdjęcie stąd

Gazetowe wycinanki!

Skrawki gazet, które już przeczytaliśmy także doskonale się sprawdzą. Wystarczy, że potniemy je w różnej długości paski i w odpowiedniej kolejności przykleimy na naszej kartce. Bardziej cierpliwi mogą pokusić się o wycięcie z gazety gwiazdek. Paseczki gazet możemy zastąpić kawałkami wstążki, czy gałązkami.

Quilling’owe zawijasy!

To już wyższa szkoła jazdy. O ile, poprzednie kartki bez trudu zrobi każdy, to tu już sprawa nie jest taka łatwa. Wymaga sporo cierpliwości i trochę wolnego czasu. Ale efekt końcowy z pewnością wart będzie włożonego trudu. Na rynku dostać można gotowe, już pocięte paseczki do Quillingu, ja jednak, gdy ostatnio robiłam kartkę tą techniką, pocięłam niepotrzebne kolorowe kartki, które akurat były w domu. Do kręcenia zawijasów przyda się szpilka, wykałaczka, albo zapałka – coś na co będziemy nawijać paseczki. Gdy już osiągniemy pożądaną wielkość „zawijasa”, końcówkę paseczka mocujemy klejem.

Możemy formować dowolne kształty elementów:


zdjęcie stąd

Własnoręczne robienie kartek wcale nie musi być trudne. Ważne, aby sprawiało nam przyjemność. Warto do pracy zaangażować również swoich domowników, taka praca może być doskonałą zabawa dla całej rodziny. Samodzielnie stworzone kartki z domowych drobiazgów będą nie tylko piękne i niepowtarzalne, ale też ekologiczne.

zdjęcie stąd

Kartka świąteczna - zrób ją sam!, 3.7 out of 5 based on 3 ratings


Interesuje się zdrowiem, sportem i wszelkimi rzeczami wartymi uwagi. Uwielbia kawę, czekoladę i dobrą książkę.