06.10
2016

Konferencja ekologii dzieciństwa – już w sobotę!


8 października 2016 roku w Centrum Konferencyjnym Bobrowiecka w Warszawie odbędzie się Konferencja ekologii dzieciństwa z udziałem Arno i André Sternów – twórcami ruchu ekologii dzieciństwa – oraz dr Marka Kaczmarzyka – biologa, neurodydaktyka i nauczyciela. Jej celem jest propagowanie nowej postawy względem dzieciństwa – postawy zaufania, opierającej się na naturalnych procesach uczenia się i rozwoju.

 

baner

 

Zaproszenie na konferencję zostało skierowane do rodziców, pedagogów, nauczycieli, homeschoolersów, uczniów, studentów, a także osoby angażujące się w działania na rzecz edukacji, dla których troska o warunki sprzyjające rozwojowi dzieci oraz pielęgnowanie ich naturalnych zdolności i pogłębianie nieustannej ciekawości świata są najważniejsze.
Konferencja z udziałem Arno i André Sternów to inspirujące spotkanie ze specjalistami w dziedzinie nauczania alternatywnego. To nie tylko doskonała okazja do poznania założeń ruchu ekologii dzieciństwa, ale także do wymiany poglądów i doświadczeń między prelegentami a uczestnikami.

Mamy nadzieję, że konferencja stanie się okazją do dyskusji na temat lepszej przyszłości dzieci – pełnej uwagi, szacunku i entuzjazmu – mówią przedstawiciele Wydawnictwa Element, organizator konferencji.

Więcej na temat ekologii dzieciństwa? Pisaliśmy o tym tu: KLIK!