UlicaEkologiczna.pl
Zdrowy tryb życia

Eko Assistance – całodobowa pomoc… ekologiczna?

Jeżeli o 12 w nocy jakimś dziwnym trafem będziecie chcieli dowiedzieć się, gdzie można kupić w Waszym mieście żywność ekologiczną albo zdobyć informacje na temat ekologicznych szkoleń, wystarczy jeden telefon. To nie żart.

To oferta jednej z firm ubezpieczeniowych, która stworzyła specjalny program dla klientów preferujących zielony tryb życia. Czego możemy spodziewać się po takim ekologicznym SOS? Na pewno tego, że klienci Europ Assistance Polska będą mieli całodobowy dostęp do informacji o sklepach prowadzących sprzedaż żywności i artykułów ekologicznych czy o ośrodkach oferujących wypoczynek ekologiczny (np. certyfikowanych gospodarstwach agroturystycznych czy biohotelach).

Program nazywa się Eko Assistance, a jego użytkownicy za pośrednictwem infolinii już dziś mogą uzyskać także informacje na temat zbiórek zużytych baterii i akumulatorów, surowców wtórnych oraz przeterminowanych leków.

Oferta skierowana do osób, które posiadają nasze usługi wraz z ubezpieczeniem, kontem bankowym czy kredytowym. Program uruchomiliśmy w grudniu 2010 roku. Mamy już pierwszych klientów, którzy byli zainteresowani taką pomocą

– mówi Małgorzata Morańska z Europ Assistance Polska. Czemu ma służyć taki program?

Po pierwsze, już wcześniej klienci pytali o taką pomoc. Po drugie, czujemy też pewną odpowiedzialność społeczną. Pomysł, by stworzyć infolinię ekologiczną to w sumie rozszerzenie naszego wewnętrznego programu. W którymś momencie pomyśleliśmy, że warto zmienić sposób myślenia w firmie i przy okazji zaoszczędzić np. prąd, wodę czy papier. Dlatego stworzyliśmy maskotkę i ekologiczny dekalog* dla naszych pracowników. Umieściliśmy je w kuchni, łazience, koło drukarek, i to pomogło – zwiększyła się świadomość społeczna. Dlatego pomyśleliśmy też o tym, alby podobne akcje także wypromować na zewnątrz firmy. Stąd całodobowa infolinia z pomocą ekologiczną dla klientów.

Dla klientów firmy dostępne są również informacje dotyczące zarówno firm zajmujących się budownictwem energooszczędnym, jak i możliwych dotacji na zakup kolektorów słonecznych. Eko Assistance oferuje również dostęp do informacji na temat szkoleń i instytucji promujących ekologię. Ponadto organizuje wszelką pomoc związaną z innymi działaniami ekologicznymi, jak np. transport do punktu zbiórki surowców wtórnych leśnych lub innych miejsc zajmujących się recyklingiem i ochroną środowiska.
*Dekalog EKO:

  1. Sortuj śmieci
  2. Nie marnuj jedzenia
  3. Kupuj produkty w ekologicznych opakowaniach
  4. Używaj naturalnych produktów. Wspieraj lokalnych producentów żywności, kupując polskie produkty
  5. Wybierz rower zamiast samochodu. Jeśli musisz podróżować samochodem, wybierz taki z najmniejszą emisją CO2
  6. Oszczędzaj energię. Wyłączaj światło i urządzenia z prądu
  7. Używaj żarówek energooszczędnych
  8. Oszczędzaj wodę. Napraw cieknące krany i rury
  9. Zmywaj w zmywarce lub napełniaj zlew, by nie zmywać pod bieżącą wodą. Zakręcaj wodę, gdy jej nie potrzebujesz
  10. Szanuj zieleń i środowisko
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wybór redakcji