UlicaEkologiczna.pl
Kuchnia

Ekologiczne patelnie GreenPan w delikatesach Organic Farma Zdrowia

Produkty tej belgijskiej marki są już dostępne w naszym kraju. Tym samym, Polska dołączyła do grona 70 krajów, w których można nabyć ekologiczne produkty GreenPan.

GreenPan to firma, która jest producentem rewolucyjnych patelni, bezpiecznych dla zdrowia, wygodnych w użyciu i przyjaznych dla środowiska. Opatentowana powłoka ceramiczna Thermolon™, którą pokryte są wszystkie patelnie GreenPan nie zawiera PTFE oraz PFOA oraz jest odporna na temperaturę nawet do 450°C. Ta zaawansowana technologia zapobiega przywieraniu smażonych potraw oraz jest bardziej odporna na przegrzanie i zarysowania. Patelnie GreenPan równomiernie uwalniają ciepło, co dodaje potrawom smaku i aromatu. Są trwałe i łatwe w czyszczeniu.
Powłoka Thermolon™ jest zatwierdzona przez FDA (US Food and Drug Administration) oraz została przetestowana zgodnie z międzynarodowymi standardami (CMA, EN, JIS).
W Polsce dostępne są 3 linie produktów:
Linia Stockholm HA Alu Ind – eleganckie patelnie z kutego aluminium z naturalną, ceramiczną, nieprzywierającą powłoką Thermolon Rocks, bez PTFE i PFOA. Rączka patelni wykonana jest ze stali szlachetnej.

Patelnie te można stosować do kuchni gazowych, ceramicznych, halogenowych i indukcyjnych oraz w piekarniku. Są wyjątkowo trwałe, odporne na zarysowania i przegrzanie, łatwe do czyszczenia.
Linia Kyoto Black Alu Ind – linia ta jest światowym bestsellerem. Nie tylko ze względu na cenę, ale również na bardzo rozbudowaną ofertę produktów. Patelnie wykonane są z kutego aluminium pokrytego naturalną, ceramiczną powłoką Thermolon Rocks. To zapewnia im trwałość i odporność na zarysowania przy jednoczesnym zachowaniu doskonałych właściwości nieprzywierającej powłoki. Lekka rączka patelni wykonana jest z bakelitu, wygodna i ergonomiczna w użyciu. Patelnie te można stosować do kuchni gazowych, ceramicznych, halogenowych i indukcyjnych.
Linia Nairobi black aluminium – Patelnie posiadają wydłużoną, ergonomiczną, nienagrzewającą się bakelitową rączkę. Optymalnie uwalniają ciepło dzięki aluminiowemu rdzeniowi. Użyta w nich nieprzywierająca powłoka Thermolon Endurance 2 zapewnia wyjątkową trwałość na zarysowania i przegrzanie. Patelnie te można stosować do kuchni gazowych, ceramicznych, halogenowych.

Stalowe uchwyty patelni uzyskane są ze stali z upcyklingu, podobnie jak główne aluminiowe części z których jest wykonana. Opakowanie tnie się w taki sposób, aby zostało jak najmniej odpadów, a do jego wykonania użyty jest papier z odzysku. Nadruk na opakowaniu stworzony jest z minimalnej ilości tuszu.
Partnerem firmy GreenPan jest Organic Farma Zdrowia – pierwsza i największa w Polsce sieć samoobsługowych delikatesów z ekologiczną żywnością, kosmetykami i środkami czyszcząco-piorącymi. Produkty sprzedawane w sklepach zostały wytworzone bez użycia sztucznych nawozów i chemicznych środków ochrony roślin. Nie zawierają chemicznych środków konserwujących.

Poza certyfikowaną żywnością ekologiczną delikatesy posiadają bogatą ofertę produktów dla wegan, wegetarian, diabetyków, alergików, a także osób stosujących różnego rodzaju diety: bezmięsne, bezglutenowe, bezmleczne, makrobiotyczne i inne. Od grudnia 2010 roku do asortymentu delikatesów Organic, dołączyły również patelnie firmy GreenPan.
Więcej informacji na stronie: www.organicmarket.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wybór redakcji