UlicaEkologiczna.pl
archiwum

Ekologiczny Happening w Złotych Tarasach

Czy święta można spędzić w sposób ekologiczny? Czy w przedświątecznej gorączce możliwa jest zrównoważona, racjonalna konsumpcja? Fundacja Nasza Ziemia przekonuje, że tak i zaprasza na ekologiczny Happening, który odbędzie się 4 grudnia w centrum handlowym Złote Tarasy.

Święta to czas rodzinnych spotkań i… wzmożonych zakupów, po których jak co roku zostaną góry śmieci (liczone w setkach tysięcy ton). Wychodząc naprzeciw potrzebie uświadomienia Polakom, jak w prosty sposób mogą ograniczyć negatywne skutki działań człowieka na środowisko, Fundacja Nasza Ziemia organizuje ekologiczny happening, którego tematami przewodnimi będą ekologiczne przygotowanie i spędzenie świąt Bożego Narodzenia oraz zrównoważona, racjonalna konsumpcja.

Happening w prosty sposób pokazuje, że pozytywna zmiana jest możliwa – i że zależy przede wszystkim od świadomości i działań właśnie nas, tzw. „zwykłych ludzi” – czyli konsumentów, którzy swoimi zwyczajami codziennymi i wyborami na zakupach kształtują stan środowiska. A jak postępować na co dzień, aby chronić środowisko? Przede wszystkim racjonalnie – można zacząć np. od przemyślanych zakupów i powtórnego wykorzystania odpadów np. przy pakowaniu prezentów. – przekonuje Mira Stanisławska-Meysztowicz, prezes Fundacji Nasza Ziemia.

W happening będzie mógł wziąć udział każdy, kto 4 grudnia przyjdzie do warszawskiego centrum handlowego Złote Tarasy. A w programie między innymi:

  • manufaktura ozdób choinkowych i prezentów świątecznych, czyli wspólne robienie ozdób i prezentów z odpadów i zużytych produktów codziennego użytku
  • możliwość zapakowania przyniesionych przez siebie prezentów w ekologiczne opakowania
  • specjalne stanowisko, na którym będzie można wysłać elektroniczne kartki świąteczne
  • wystawa ekologicznych prezentów, opakowań i ozdób świątecznych.

Każdy odwiedzający pod opieką pracowników fundacji będzie mógł też policzyć swój Ślad Węglowy (tzw. EkoStopę, Ecological Footprint), czyli dowiedzieć się, ile gazów cieplarnianych emituje do atmosfery żyjąc w określony sposób. Organizatorzy przygotowali także kolorowanki dla dzieci z obrazkami przedstawiającymi polskie gatunki ptaków i informacjami o tym, jak mądrze je dokarmiać.
Więcej informacji znajdziecie na stronie Fundacji Nasza Ziemia – organizatora ekologicznego Happeningu.
Kiedy: 4 grudnia 2010 w godz. 13-17
Gdzie: CH Złote Tarasy, ul. Złota 59, Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wybór redakcji