UlicaEkologiczna.pl
ekomiejsca

Ekologiczny hostel Emma

W Warszawie powstał drugi eko-hostel – hostel Emma
Jakiś czas temu  pisaliśmy o ekologicznym hostelu, który powstał na placu Wilsona w Warszawie. Teraz turyści przyjeżdżający do stolicy mają do wyboru dwa eko-hostele. Ten drugi zaczął działać w zeszłym tygodniu, nazywa się Emma i mieści się przy ulicy Wilczej.
Hostel Emma jest o tyle szczególny, że to chyba pierwszy w Polsce hostel prowadzony w ramach spółdzielni socjalnej. Założycielom zależy na propagowaniu idei spółdzielczości oraz ekologii. Starają się, aby środki higieniczne i wszelkie detergenty były biodegradowalne i niekorporacyjne. Meble i elementy wyposażenia są drewniane a drewno wykorzystane do ich produkcji pochodzi częściowo z odzysku. Zaimpregnowane jest naturalnymi środkami ochronnymi. Część wyposażenia pochodzi z drugiej ręki. Oryginalny żyrandol w przedpokoju zrobiony został z bębna od pralki.

Żyrandol z bębna od pralki, fot. Emmahostel.com

Do dyspozycji  gości jest kawa i herbata pochodzące ze sprawiedliwego handlu. Śniadania są wegańskie a produkty rolne pochodzą z gospodarstw agroturystycznych i Warszawskiej Kooperatywy Spożywczej. W hostelu można nocować ze swoim zwierzakiem. Od wiosny dla gości hotelu będzie działać bezpłatna wypożyczalnia rowerów.
Więcej informacji na emmahostel.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wybór redakcji