20.07
2012

„Spółdzielnia” w Krakowie


„Zamiast czekać, aż świat naszych marzeń do nas zapuka, postanowiliśmy działać. Zainspirowani sukcesami przedsiębiorstw kooperatywnych na całym świecie, postanowiliśmy otworzyć własną spółdzielnię. I tak powstała Spółdzielnia.”

Nowy bar na krakowskim Kazimierzu prowadzony przez Spółdzielnię Socjalną „Prana” zaprasza zwolenników zdrowej żywności. Menu zadowoli przede wszystkim wegan, ale wegetarianie także znajdą coś dla siebie.

Aktualna karta dań dostępna jest na stronie Spółdzielni. A ponieważ jadłospis oparty jest na lokalnej i sezonowej żywności, to będzie się zmieniał wraz z porami roku i dostępnością warzyw. Zdrowo najeść mogą się także ci, którzy spieszą się do pracy – dla nich ekipa Spółdzielni przygotuje smaczne ekowrapy, czyli tortille z weg(etari)ańskim nadzieniem.

Mamy z małymi dziećmi z pewnością ucieszy strefa karmienia piersią (kanapa, parawanik, poduszki do karmienia) oraz kącik dla starszych dzieci.

Docelowo Spółdzielnia ma być nie tylko barem, ale także ekologicznym sklepem, miejscem warsztatów i wystaw. Można także zamówić wege catering.

Spółdzielcy deklarują, że połowa kwoty z napiwków zostanie przeznaczona dla potrzebujących zwierzaków. A zatem – wpadajcie!

"Spółdzielnia" w Krakowie, 1.0 out of 5 based on 2 ratings

Olga Szkolnicka jest autorką bloga Ekomania, czyli czemu tak a nie inaczej i tłumaczką języka czeskiego.