UlicaEkologiczna.pl
Zdrowy tryb życia

Etykiety ekologiczne – znak IHTK

IHTK to skrót od Internationaler Herstellerverband gegen Tierversuche in der Kosmetik (Międzynarodowy Związek Producentów Przeciwko Stosowania Testów na Zwierzętach w Kosmetyce).

Symbolizuje go wspomniany króliczek z ochraniającą go dłonią. Kosmetyk, który sygnowany jest tym znakiem, daje nam gwarancję, że produkt nie był testowany na zwierzętach, nie był też w ten sposób testowany żaden z jego składników.
Certyfikat oznacza, że :

  • od fazy projektowej poprzez produkcję, aż do gotowego produktu nie będą wykonywane żadne testy na zwierzętach
  • nie będą stosowne żadne surowce, które zostały po raz pierwszy przetestowane na zwierzętach po 01.01.1979
  • zastosowania nie znajdą surowce, których zdobycie wiązało się z męczeniem zwierząt lub ich uśmierceniem. Wyjątek stanowią substancje pochodzące od żywych zwierząt: wosk pszczeli, miód, mleko, lanolina
  • firma kosmetyczna ma zakaz współpracy z firmami, które przeprowadzają testy na zwierzętach lub zamawiają to w innych laboratoriach.

Związek IHTK wraz z innymi stowarzyszeniami walczy też o zaprzestanie testowania produktów kosmetycznych na zwierzętach, organizuje kampanie uświadamiające okrucieństwo i szkodliwość tego typu działań zarówno dla zwierząt, jak i ludzi. Członkowie IHTK regularnie przedstawiają dokładne listy surowców i dostawców. Na opakowaniu muszą być również ujawnione wszystkie składniki kosmetyku. Kosmetyki, które są „animal friendly” i posiadają certyfikat IHTK, to m.in. Martin Gebhardt Naturkosmetik i Primavera Live.

Więcej informacji znajdziemy na niemieckojęzycznej stronie internetowej www.ihtk.de.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wybór redakcji