UlicaEkologiczna.pl
LekturyLudzienasz patronatpolecamyPOLECANE

Jaki jest świat naszych marzeń?

21 marca swoją premierę będzie miała trzecia książka autorstwa Magdy Bębenek, “Świat naszych marzeń”. Jest to kolejna pozycja z serii “Polka potrafi”, promującej inspirujące historie kobiet, które mają odwagę spełniać marzenia i iść za głosem serca. Tym razem autorka skupia się na temacie zaangażowania ekologicznego, społecznego i politycznego. Wraz ze swoimi bohaterkami snuje wizję świata, w którym chciałyby żyć i pokazuje, jak możemy go współtworzyć już dziś.


Książka z misją

Książka została napisana z myślą o wszystkich tych, którzy zastanawiają się, jak wprowadzać pozytywne zmiany oraz dokładać swoją cegiełkę do uzdrawiania systemów, instytucji i mechanizmów, w których funkcjonujemy. W kolejnych rozdziałach poruszone zostały wątki m.in.: powrotu do natury w codziennym życiu, świadomej konsumpcji i odpowiedzialnie prowadzonego biznesu, edukacji alternatywnej, wartości dialogu i potrzeby łączenia się ponad podziałami, rolnictwa ekologicznego, odpowiedzialnej i włączającej polityki, wykluczeń społecznych i niepełnosprawności, a także wykorzystywania naszej kreatywności i talentów w służbie wizji świata, o jakim marzymy.
Czytelnicy i czytelniczki “Świata naszych marzeń” poczują wsparcie, inspirację i odwagę do działania w tematach bliskich ich sercom oraz upewnią się w przekonaniu jak dużą sprawczość ma jednostka.
Jeszcze do wtorku ( 3 marca )  możesz pomóc Magdzie w wydaniu tej książki, kupując ją w okresie przedsprzedaży. Szczegóły dotyczące zbiórki znajdziecie pod tym linkiem:
➡️ https://zrzutka.pl/swiatnaszychmarzen ⬅️
ulicaekologiczna.pl została Patronem medialnym tej książki ? to dla nas olbrzymi zaszczyt.
Od momentu gdy książka trafi do regularnej sprzedaży, 20% zysku z każdego egzemplarza przekazywane będzie na wsparcie rdzennych inicjatyw ekologicznych i społecznych ze świata.

14 bohaterek

Bohaterkami książki są: Marta Makuch (zastępczyni prezydentki miasta Słupsk), Ewa Smuk-Stratenwerth (współinicjatorka akcji „Rodzić po ludzku” oraz współprowadząca Ekologicznego Uniwersytetu Ludowego), Areta Szpura (ekoaktywistka), Anna Wilczyńska (dziennikarka i współprowadząca projekt „Islamista”), Anna Gruszczyńska (autorka i inicjatorka projektu „Wilczo głodna”), Agata Spała (trenerka i szkoleniowiec w temacie niepełnosprawności),  Anna Książek (podróżniczka, aktywistka i współprowadząca projekt „Exchange the world”), Barbara Zamożniewicz (inicjatorka projektu „Wielki Zachwyt”), Aleksandra Bystry (artystka, inicjatorka projektu „Dzikie Barwy”), Judyta Sowa (podróżniczka i społeczniczka), Maggie Olkuska (operatorki kamery i współtwórczyni filmów dokumentalnych), Anna Różyk i Aleksandra Budzowska (dietetyczka i lekarka, założycielki firmy „Helpa”) oraz Agnieszka Prymaka (podlaska zielarka i właścicielka „Zielskiej Kolonii”).

Magda Bębenek (ur. 1987) – podróżniczka, inicjatorka projektów społecznych i ekologicznych, autorka i wydawczyni książek z serii “Polka potrafi”. Za swoją działalność nagrodzona została tytułem Ambasadorki Przedsiębiorczości Kobiet 2014 i Dziewczyny Roku Glamour 2018, a w 2019 r. współprowadzony przez nią projekt “Las w Nas” został nominowany przez National Geographic do nagrody Travelerów w kategorii “Społeczna inicjatywa roku”.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wybór redakcji