UlicaEkologiczna.pl
Zdrowy tryb życia

Metro: Zieloni stajemy się po 30-tce

Polacy zachłysnęli się ekologią: już ponad połowa z nas stara się żyć w stylu eko – czytamy w dzisiejszym „Metrze”. Najbardziej „zieloni” są trzydziestolatkowie.

Z badań przeprowadzonych we wrześniu przez TNS OBOP na zlecenie Banku Ochrony Środowiska wynika, że sprzęty o niskiej energochłonności lub energooszczędne żarówki kupuje już 64 proc. Polaków, a 65 proc. wykonuje inne przyjazne środowisku codzienne czynności, np. segreguje śmieci. Co ciekawe, troskę o środowisko i swoje najbliższe otoczenie wyrażają przede wszystkim osoby w wieku 30-40 lat.

Z badań wynika, że wśród konsumentów najwięcej “ekologów” znajdziemy w gronie 30-latków (aż 73 proc. kupuje energooszczędne urządzenia) i 40-latków (71 proc.). 20-latkowie z wynikiem zaledwie 54 proc. zostają tu w tyle, podobnie jak osoby po 60-tce (55 proc.). Co ciekawe zakupy produktów energooszczędnych są domeną nie najbogatszych Polaków, ale tych zarabiających średnią krajową – to aż dwie trzecie badanych. – czytamy w dzienniku Metro.

Skąd takie wyniki? Socjologowie twierdzą, że młodymi ludźmi, chętnie angażującymi się w akcje proekologiczne, kieruje częściej moda niż rzeczywiste przekonanie o konieczności podejmowania takich działań. To, dlaczego śmieci walają się pod blokiem i co z tym można zrobić, zacznie ich bardziej interesować, gdy założą rodziny.
Cały tekst przeczytacie na stronie Metra

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wybór redakcji