UlicaEkologiczna.pl
Wydarzenia

Nie zmarnuj listopada – warsztaty Zero Waste w Wola Parku

W opozycji do demotywującej jesiennej szarugi Wola Park zaprasza na kolejne spotkanie z serii MaMY Zielone Pojęcie. Na gości centrum czekać będą inspirujące zajęcia dla dzieci i dorosłych. Warsztaty kulinarne z eko-ekspertką Sylwią Majcher i kreatywne spotkanie z Bazgrołakami wskażą całkiem nowe podejście do drugiego śniadania.


Aura za oknem nie zachęca do działania, ale kolejne warsztaty z cyklu „MaMY Zielone Pojęcie” posłużą za doskonały impuls. Jak zwykle zapewnią uczestnikom garść świeżych inspiracji i life-hacków z zakresu ekologii i życia w trybie Zero Waste.
Już w najbliższą sobotę, 9 listopada goście Wola Parku będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez eko-ekspertkę, specjalistkę od jedzenia i jego niemarnowania – Sylwię Majcher. W ramach spotkania „Pociąg do podróży – pakujemy, nie marnujemy”  młodsi i starsi nauczą się jak przygotować prowiant na podróż, który wszyscy zjedzą ze smakiem. Koniec z tęsknym zerkaniem w stronę mijanych fast foodów! Pożywne przekąski powstałe podczas warsztatów oraz przyswojoną wiedzę będzie można wynieść w żołądku. Spotkanie odbędzie się w trzech turach – o 12:00, 14:00 i 16:00.

Na maluchy czekają również warsztaty z Bazgrołakami, gratka dla tych, którzy uwielbiają kreatywne zajęcia plastyczne. Bazgrołaki pomogą dzieciom wykonać ekologiczne woreczki na drugie śniadanie. Dzięki nim, rodzice unikną kupowania plastikowych opakowań, a dzieci będą mogły stworzyć dokładnie takie akcesoria, jakie sobie wymarzą.
W ramach stałej współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zero Waste na terenie Wola Parku ponownie pojawią się Givebox oraz Kawiarenka Naprawcza. Do punktu wymiany tym razem przynieść będzie można przeczytane już książki czy nietrafione w gusta zabawki, które z powodzeniem posłużą komuś innemu. Tymczasem Kawiarenka postawi na poprawki
krawieckie – przydługie spodnie i oderwane guziki to już nie problem. Specjaliści zaoferują pomoc i wskazówki, dzięki którym ubrania będą służyć dłużej. Nie wyrzucamy, naprawiamy! Oba punkty będą otwarte w godzinach od 11:00 do 18:00 na pierwszym piętrze w okolicach sklepu TK Maxx.
Udział w spotkaniach z cyklu „MaMY Zielone Pojęcie” jest bezpłatny. Warsztaty kulinarne wymagają wcześniejszych zapisów, można ich dokonać poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: http://wolameeting.syrenacommunications.com/. Więcej informacji na temat cyklu znajduje się na stronie internetowej: https://www.wolapark.pl.

Harmonogram wydarzeń w Wola Parku
Warsztaty kulinarne – „Pociąg do podróży – pakujemy, nie marnujemy” z Sylwią Majcher
9 listopada – tury w godzinach 12:00-13:30, 14:00-15:30 i 16:00-17:30
Dla najmłodszych: Warsztaty z Bazgrołakami – ekologiczne woreczki na drugie śniadanie
9 listopada – w godzinach od 11:00 do 18:00
Aktywności w ciągu dnia
9 listopada – w godzinach od 11:00 do 18:00
Givebox – punkt wymiany książek i zabawek
Kawiarenka naprawcza – poprawki krawieckie
Więcej informacji:
Dominika Nosal: e-mail: dominika.nosal@havas.com tel.: 502 552 334

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wybór redakcji