UlicaEkologiczna.pl
Design

Nie zrywaj kartek. Kalendarze inaczej

Nowy rok coraz bliżej, więc w sklepach pojawiły się… kalendarze. Takie jak rok, dwa i trzy lata temu… A można inaczej.


Bardzo lubimy wyszukiwać w sieci pomysły ekologicznych i przy okazji cieszących oko rozwiązań dla przedmiotów codziennego użytku. Dziś, zainspirowani TrendHunterem, zrobiliśmy dla Was mały przegląd ekologicznych kalendarzy. Niektóre są naprawdę niesamowite, sami zobaczcie!

Kalendarz ze starej klawiatury komputerowej

Upcykling na 100%! Podaruj swojej starej komputerowej klawiaturze nowe życie na nowy rok. Wyjmij klawisze z klawiatury i naklej je na tekturę lub drewnianą deseczkę. Nie przejmuj się pierwotnymi oznaczeniami, po prostu przyklej na klawisze nowe naklejki z numerkami. Jedyną wadą takiego „komputerowego” kalendarza jest niemożność wstukania komendy, która przeniesie cię w czasie do dnia, na który czekasz. Ale przecież inne też tego nie potrafią.
[nggallery id=17]

Kalendarz z folii bąbelkowej

Folia bąbelkowa, jak to folia – sama w sobie ekologiczna nie jest ani trochę, za to potrafi dostarczyć wiele przyjemności. Kupujemy nowy sprzęt zabezpieczony folią bąbelkową i co?  I zaczyna się wielkie strzelanie! Dobra wiadomość jest taka, że ta przyjemność może trwać dłużej – rozpisz na zwykłej kartce papieru kalendarz na nowy rok i naklej na nią płat folii bąbelkowej (tak, by jeden dzień znalazł się „w” jednym bąbelku). A potem… wystrzelaj każdy mijający dzień. Skoro folia nie może być eko, to niech przynajmniej na coś się przyda. Recykling skromny, ale zawsze.

Kalendarz… na zawsze

W przypadku tego kalendarza połączenie drewna i syntetycznych materiałów dało – dosłownie – ponadczasowy efekt. Kalendarz projektu Colouette to konstrukcja z wydrążonej drewnianej belki z zamocowanymi w niej przejrzystymi tabliczkami z akrylu. Każda tabliczka posiada wycięty z szablonu numer i literę oznaczające konkretny dzień miesiąca. Tabliczki wysuwa się ręcznie, więc trzeba pilnować upływającego czasu…

[nggallery id=16]

Kalendarz drewniany

Podobny pomysł, ale wykonanie skromniejsze, za to w 100% eko. Drewniany kalendarz sprawdzi się ustawiony w pionie i w poziomie. A w gorące letnie dni może posłużyć nawet jako wachlarz. Podobny zrobisz łatwo z tektury.
[nggallery id=19]

Ekokalendarz dla dzieci – z sieci

Ekoporada na każdy dzień, a przy tym nauka angielskiego? Kalendarz, który znaleźliśmy na stronie EcoKids jest dedykowany dzieciom, ale dorośli też co nieco się z niego dowiedzą. Każdy miesiąc ma inny motyw przewodni: styczeń – energię odnawialną, luty – życie dzikich zwierząt, marzec – wodę. Kalendarz ściągniesz na swój komputer stąd >>.
[nggallery id=18]
Który kalendarz podoba Wam się najbardziej?
Źródła:
http://www.trendhunter.com

EcoKids

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wybór redakcji