30.11
2015

Ekożona – inteligentna i dowcipna opowieść o relacjach damsko-męskich


Małżeństwo Hedviki i Mojmira jest harmonijne do chwili, gdy Hedvika zaczyna pracę nad rozwojem własnej osobowości. Paradoksalnie bowiem okazuje się, że kiedy Hedvika zbliża się do swego wnętrza, jednocześnie oddala się od męża.

Świat kobiet i świat mężczyzn od zawsze stanowią mieszankę wybuchową. I właśnie z takiego wielkiego wybuchu powstał związek Hedviki i Mojmira.

Ekożona stawia wiele aktualnych pytań: Czego oczekujemy od swoich partnerów? Jakie jest znaczenie porodu naturalnego? Co tak naprawdę oznacza życie w zgodzie z naturą i z samym sobą? Czy naturalny jest na przykład ogród? Albo małżeństwo?

Poruszane przez autora poważne tematy zostały ubrane w brawurową narrację. Szczerość, autoironia i humor sprawiają, że mamy do czynienia z powieścią niezwykle inteligentną i nowoczesną.

okladka _EKOZONA

Ta książka rozbawi i pozwoli dowiedzieć się wiele o płci przeciwnej – zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

Zaciekawiła Was Ekożona?

Obiecujemy już niedługo napisać o niej obszerniej – póki co, możemy zdradzić tylko tyle: autor powieści, Michal Viewegh jest najpoczytniejszym czeskim pisarzem. Jego książki zostały przełożone do ponad 20 języków, były też wielokrotnie ekranizowane. Ekożona w Czechach stała się bestsellerem i przekroczyła 100 000 sprzedanych egzemplarzy.

Jeżeli chcecie się przekonać, co tak bardzo cenią go Czesi, pozostaje zapoznać się z najnowszą pozycją wydawnictwa Stara Szkoła!