05.10
2016

Koniec sezonu w Ogrodzie Społecznym na Gumieńcach


Stowarzyszenie Dzieje Się! oraz Rada Osiedla Gumieńce zapraszają na Zakończenie Sezonu w Ogrodzie Społecznym na Gumieńcach, które odbędzie się 9-ego października w godzinach 11-15 w Ogrodzie Społecznym przy Jeziorku Słonecznym na Gumieńcach.

Po blisko trzech miesiącach przyszedł czas na zebranie plonów. Rośliny na pewno znajdą nowych właścicieli. Już teraz dostajemy informacje, że jest spora grupa chętnych. – mówi Basia Tereszko z Stowarzyszenia Dzieje Się!

Jak zapewniają organizatorzy oprócz częstowania się roślinami, mieszkańcy będą mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji. Z inicjatywy mieszkańców oraz Rady Osiedla Gumieńce teren przy Ogrodzie Społecznym zamieni się w jarmark pn. ‚Gumieniecki Jarmark w Ogrodzie Społecznym’.

Dostajemy sygnały od mieszkańców, iż chętnie wymienią się z sąsiadem np. książkami, płytami itp. Jako Rada Osiedla chętnie wspieramy każde działania, które ma na celu zbliżenie i integracje mieszkańców ze sobą. Jarmark jest z pewnością takim działaniem – twierdzi Michał Wilkocki, Przewodniczący Rady Osiedla Gumieńce.

Ponadto Stowarzyszenie Dzieje Się! zaprasza chętnych – zarówno starszych jak i młodszych – do wspólnego wekowania. Głównym bohaterem robienia przetworów będzie dynia.

Sezon na dynie w pełni, żal tego nie wykorzystać. Tym bardziej, że wspólne wekowanie oprócz waloru edukacyjnego ma też walor integracyjny. Wystarczy przyjść z pustym słoikiem, wspólnymi siłami zapełnimy go pysznymi i zdrowymi jesienno-zimowymi przekąskami. – tłumaczy Agata Adamowicz ze Stowarzyszenia.

Jak powszechnie wiadomo, dynia to nie tylko zdrowa i jadalna roślina. Może również upiększyć wnętrze niejednego mieszkania. Dlatego, z dyni, których miąższ zostanie wykorzystany do przetworów, będzie można zrobić lampiony.

Dodatkowo na terenie Ogrodu, prowadzona będzie zbiórka elektrośmieci. Zachęcamy mieszkańców aby przejrzeli piwnice, strychy. Warto przyjechać choćby z jedną rzeczą. Przyjmowane będą jedynie rzeczy małogabarytowe – mówią organizatorzy.

Ogród Społeczny bardzo spodobał się mieszkańcom. Niewykluczone, że w następnym sezonie odbędzie się kolejna edycja.

Ogród Społeczny Dzieje Się! facebook.com/OgrodSpolecznySzczecin/

Gumieniecki Jarmark: facebook.com/events/1123460177735734/