UlicaEkologiczna.pl
LekturypolecamyProduktyzero waste

Prezentownik zero waste na Dzień Kobiet

Dla niektórych Dzień Kobiet to odchodzący do lamusa relikt epoki PRL’u kojarzący się z nieśmiertelnym goździkiem i paczką rajstop, dla innych miłe święto warte celebrowania. Jeśli skłaniacie się ku przynależności do drugiej z tych grup i zwyczajowo obdarowujecie bliską Wam kobietę miłym drobiazgiem w dniu jej święta, to ten poradnik może być w sam raz dla Was. Zwłaszcza jeśli ważnej dla Was kobiecie bliskie są wartości ekologiczne.Co, w takim razie, może sprawić przyjemność kobiecie, która ceni minimalizm, ekologiczny styl życia i zero waste? Poniższa lista z pewnością pomoże Wam trafić w jej gust.

1. NIC

Oj tak, znamy kobiety, które najbardziej ucieszą się z… niczego. Jeżeli bliska Wam osoba podkreśla często, że wszystko już ma i stroni od zakupów, raczej pozbywa się rzeczy niż nabywa nowe i sprzeciwia się konsumpcjonizmowi, to może się okazać, że same życzenia będą zupełnie wystarczające. Wiele minimalistek doceni ten gest i fakt, że kobiece święto nie zaowocowało nietrafionym prezentem, durnostojką, zbędną rzeczą czy nawet ciętym kwiatem, którego wyhodowanie odległe jest od ekologicznego.

2. Wsparcie zbiórki charytatywnej

Wsparcie zbiórki charytatywnej lub organizacji pozarządowej (ekologicznej, feministycznej takiej, której wartości są szczególnie bliskie obdarowywanej kobiecie) jest wspaniałym pomysłem na prezent w duchu zero waste, który jednocześnie wspiera ważny społecznie cel. Sprawiając obdarowanej przyjemność, jednocześnie ograniczamy zbędne odpady i wspieramy cele pożytku publicznego! Idealnie!

3. Bilety na różne wydarzenia 

Kino, teatr, koncert, wystawa – obcowanie ce sztuką jest zawsze doskonałym pomysłem i w dodatku zupełnie bezodpadowym. A jeśli bilety przyniesiesz w wersji elektronicznej zamiast drukowanej, to sukces i satysfakcja są gwarantowane. P.S. W tym roku upewnij się, że wybrane przez Ciebie wydarzenie nie zostało odwołane z powodu zagrożenia koronawirusem.

4. Maszynka do golenia na żyletki

Jeżeli w grę wchodzą prezenty materialne, dobrze jest rozpoznać precyzyjnie potrzeby obdarowanej, żeby uniknąć generowania zbędnych śmieci. Świetnym prezentem w duchu zero waste może być tradycyjna stalowa maszynka do golenia na wymienne żyletki. Ale sprawdź najpierw, czy aby na pewno prezent się przyda!
https://ulicaekologiczna.pl/uroda/diy-prezent-na-dzien-kobiet

5. Książka o zero waste

Nie ma chyba niczego, co mogłoby ekologiczną kobietę ucieszyć bardziej, niż najnowsze propozycje z rynku wydawniczego, które poruszają temat ograniczania odpadów! Na pierwszy ogień polecamy książkę “Nie śmieci” Julii Wizowskiej (notabene książka ta zwyciężyła w tegorocznym plebiscycie w kategorii “Książka dla dorosłych”!) oraz świeżynkę, która dopiero co ma swoją premierę, “Jak kompostować? To proste!” Joanny Baranowskiej.

6. Szampon w kostce

Tu mamy jeszcze jednego z Waszych faworytów z tegorocznego plebiscytu Ulicy Ekologicznej. Oto święty graal kosmetyków zero waste, szampon do włosów pochodzący z Mydlarni Cztery Szpaki. To bezdyskusyjny hit bezśmieciowych łazienek, który w krótkim czasie zdobył rzeszę fanów i fanek. Pewniak!

7. Kwiaty? Nie kupuj, adoptuj!

Kwiaty to zdecydowany pewniak na Dzień Kobiet, ale wymagające wyznawczynie bezodpadowego stylu życia niekoniecznie ucieszy widok bukietu szklarniowych róż. Alternatywą są kwiaty doniczkowe i to w dodatku… adoptowane. Tak, tak, my też nie rozumiemy ludzi, którzy pozbywają się roślin, ale dzięki licznym lokalnym grupom internetowym możecie dać im drugie życie. Z pewnością długie i szczęśliwe!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wybór redakcji