UlicaEkologiczna.pl
Zdrowy tryb życia

Przetestowane przez redakcję: olejek arganowy

W Afryce znany i ceniony jest od wieków — Europa odkryła go dość niedawno. Warto się nim zainteresować, bo nie bez powodu zwany jest złotem Maroka.

Olej arganowy otrzymywany jest z występującego wyłącznie w południowo-zachodniej części Maroka drzewa arganowego, zwanego też czasem drzewem życia. Drzewa te rosną na obszarze wpisanym w 1998 roku na listę Rezerwatów Biosferycznych UNESCO, charakteryzującym się ekologicznie czystym powietrzem. Olej wytłaczany jest na zimno, nadal głównie metodą tradycyjną, z przypominających oliwki owoców drzewa. Ma bardzo szerokie zastosowanie: od medycyny tradycyjnej, przez kuchnię do kosmetyki.

Olejek kosmetyczny nazywany jest też często eliksirem młodości: ma silne działanie przeciwzmarszczkowe, chroni przed przedwczesnym pojawianiem się zmarszczek. Łagodzi szkodliwe działanie słońca i wiatru. Działa silnie regenerująco, dlatego zalecany jest też przy trądziku, pęknięciach skóry, poparzeniach czy egzemie. Jest bardzo bogaty w naturalną witaminę E i nienasycone kwasy tłuszczowe (80% objętości), przez co idealnie nadaje się do codziennej pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej, alergicznej i dojrzałej. Nadaje się do kąpieli i masażu. Możesz też po prostu zastąpić nim swój krem na noc — bardzo przyjemnie wygładza i nawilża skórę.
Choć ceny za 100ml olejku wahają się od 50 do 100 zł, jest on bardzo wydajny i nawet przy codziennym użyciu buteleczka wystarcza na kilka miesięcy. Większość dostępnych na rynku olejków arganowych posiada certyfikat ECOCERT.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wybór redakcji