22.06
2015

Już dziś uwolnij królika – Compassion in World Farming Polska rusza z akcją


Compassion in World Farming Polska (CIWF Polska) działa na rzecz poprawy losu zwierząt hodowlanych. Jest częścią międzynarodowej organizacji Compassion in World Farming, która powstała 50 lat temu w Wielkiej Brytanii i której celem jest zakończenie przemysłowego chowu zwierząt. Tym razem CIWF Polska podjęło decyzję o rozpoczęciu nowej kampanii o wiele mówiącej nazwie – Koniec Epoki Klatkowej. Rusza ona właśnie w dziś.

Celem kampanii jest wycofywanie klatek dla wszystkich zwierząt. Co roku hoduje się tak miliony kur niosek, świń oraz królików. Zwierzętami zamykanymi w klatce na terenie Unii Europejskiej w największej ilości są… króliki. Co roku to ponad 330 mln zwierząt. W związku z tym od 22 do 26 czerwca w Warszawie w różnych miejscach pojawią się króliki narysowane przez artystę Rafała Wechterowicza.

CIWF_Krolik kopia_mini

Compassion in World Farming Polska zwraca się z dotyczącym akcji przesłaniem: Chcesz uwolnić takiego królika? Zrób to! Na naszej stronie www.ciwf.pl/uwolnijmnie znajdziesz mapkę wszystkich uwięzionych zwierząt. Poszukaj jednego z naszych królików i pokaż swój pomysł na uwolnienie go, zrób zdjęcie jak uwalniasz królika albo, gdy jest już na wolności. Miejsca, w których znajdziesz króliki, podamy w poniedziałek 22 czerwca. A jeśli nie mieszkasz w Warszawie, to… ściągnij królika z tej samej strony, wydrukuj w domu i umieść go tam, gdzie będzie szczęśliwy i wolny: w Twoim ogródku, w parku lub pod drzewem. Potem zrób mu zdjęcie i wyślij je nam na maila: kontakt@ciwf.pl lub w wiadomości na Facebooku www.facebook.com/ciwf.polska. Jeśli lubisz hashtagi, to możesz dodać zdjęcie na swoim Instagramie, użyj wtedy #uwolnijmnie. Najciekawsze zdjęcia spośród nadesłanych nagrodzimy książkami „Farmagedon” podpisanymi przez samego autora!

Każdemu, kto pragnie zmienić los zamkniętych w klatach królików zachęcamy do wejścia na stronę: www.ciwf.pl/uwolnijmnie, gdzie można petycję wspierającą działania Compassion in World Farming Polska.