22.04
2016

Potrzeba naszych podpisów, by obronić Puszczę Białowieską!


Pomóżmy Puszczy i zawalczmy o nią sami – już nie ma co się łudzić, Minister środowiska Jan Szyszko i premier Beata Szydło zignorowali głos większości społeczeństwa, naukowców, prawników i ekologów. Nie ma się co łudzić odnośnie objęcia całej Puszczy Białowieskiej ochroną i powstrzymania zwiększonej wycinki drzew – nasz rząd niczego w tym kierunku nie zrobi.

Na szczęście to nie jest ostateczna instancja! Greenpeace po brawurowej akcji na dachu Ministerstwa Środowiska (KLIK!) nie pasuje: wysłana została skarga do Komisji Europejskiej na naruszenie prawa przez decyzję ministra środowiska.

skraga

Do nas teraz należy wyrażenie dla niej poparcia, by było jasne, że skarga ta jest głosem społeczeństwa polskiego nie wyrażającego zgody na niszczenie naszego najcenniejszego przyrodniczego skarbu. Treść skargi znajdziecie tutaj: KLIK! Pod tym również linkiem będziecie mogli złożyć swój podpis.

Patrole Greenpeace są cały czas w Puszczy. Monitorują stan siedlisk  i sprawdzają, jaki wpływ na Puszczę ma zwiększona wycinka. Na podstawie przeprowadzonych badań powstał raport, który dokładnie pokazuje, że to nie kornik jest prawdziwym zagrożeniem dla Puszczy. Puszcza Białowieska powinna być parkiem narodowym. Jeśli chcecie zobaczyć, co robią Leśne Patrole Greenpeace i Fundacji Dzika Polska w Puszczy, zobaczcie film z cyklu „Tropem Wajraka„. Przenieśmy się na moment w sam środek ostatniego naturalnego lasu na Niżu Europejskim: KLIK!