UlicaEkologiczna.pl
archiwum

Warsztaty Akademii Pięciu Smaków

Zdrowe potrawy w 15 minut i zdrowe kanapki – Akademia Pięciu Smaków zaprasza
5.02 – „ZDROWE POTRAWY W 15 MINUT”
Chcesz odżywiać się zdrowo i smacznie? Masz ochotę na prawdziwe gotowanie, ale nie do końca wiesz, jak to zrobić i obawiasz się, że zajmie Ci to za dużo czasu?
Już 15 minut wystarczy, aby ugotować pełnowartościowy, smaczny posiłek – bez mrożonek i półproduktów z puszki czy proszku!
Na warsztatach PIĘĆ SMAKÓW nauczysz się samodzielnie i SZYBKO! przygotowywać proste, smaczne, łatwe i szybkie do zrobienia potrawy, które w dodatku będą służyć Twemu zdrowiu.Ugotujemy przykładowe potrawy na cały dzień – śniadanie, obiad i kolację. Dowiesz się także, jakie potrawy i jak można przyrządzić na zapas, czyli np. na 3-5 dni, aby nie traciły one na swojej wartości. Na co dzień będzie Ci zdrowiej i smaczniej, a dodatkowo zyskasz WIĘCEJ CZASU na inne przyjemności.
6.02 – „ZDROWA KANAPKA CZYLI CO DO CHLEBA – JEŚLI JUŻ”
Kanapka – prosta i szybka do przygotowania to stały element polskiej popkultury kuchennej. Jemy ją często na śniadanie, lunch, piknik i kolację. Łatwo ją zabrać ze sobą, jeszcze prościej zjeść – w każdym miejscu, bez sztućców, bez zbędnych „formalności”.
Wygoda nie zawsze idzie w parze ze zdrowiem. Kanapki spożywane często i w nadmiarze – mogą nam po prostu zaszkodzić. W wielu sytuacjach nie jesteśmy jednak w stanie z nich zrezygnować. Więc jak robić je właściwie?
Na warsztacie PIĘĆ SMAKÓW dowiesz się, jaki chleb jest dla Ciebie najlepszy, co zrobić, aby był łatwiej strawny i nie zaśluzowywał organizmu. Przede wszystkim dowiesz się także, co na ten chleb kłaść. I nie będzie tu mowy o kanapce z wędliną czy z żółtym serem 🙂 Wspólnie przygotujemy kilka past i pasztetów do chleba, które będą odżywcze i smaczne. Poznasz również proste przepisy na inne chlebowe smarowidła, które odmienią i urozmaicą każdą Twoją kanapkę.
Porozmawiamy także o tym, co także można zjeść na drugie śniadanie lub na mały głód.
Podzielę się z Wami własnymi doświadczeniami dotyczącymi spożycia chleba, w tym również sposobami na samodzielnie i proste sposoby na jego wypiek w domu (na prawdziwym zakwasie!).
Warsztaty gotowania w BYDGOSZCZY – 18 (piątek) i 19 (sobota) marca.
Można już nadsyłać Zgłoszenia.
WYJAZD WIOSENNY (oczyszczająco – odmładzający) – 31 marzec (czwartek od kolacji) – 3 kwietnia (niedziela do popołudnia) – szczegóły niebawem 🙂
Warsztaty gotowania w GDYNI – 15 (piątek) i 16 (sobota) kwiecień. Można już nadsyłać Zgłoszenia.
WYJAZD WAKACYJNY – 25 czerwiec (sobota) – 2 lipiec (sobota) – szczegóły niebawem 🙂
Czytaj więcej o warsztatach i wyjazdach
ZAPISUJĘ SIĘ!
NIESPODZIANKA 🙂 TVN zaproponowało, aby uczstnicy warsztatów lub osoby uwielbiające gotować i nie zajmujące się tym na codzień profesjonalnie wzięli udział w nowym programie TVN “Ugotowani”. Program ten polega między innymi na konkurencji kulinarnej, a także na pomysłowości i spotykaniu nowych osób.
W każdym odcinku czwórka nieznanych sobie osób z jednego miasta, między innymi z Krakowa, Wrocławia, Poznania, Warszawy spotyka się na organizowanych kolejno w ich mieszkaniach kolacjach, uczestnicy przygotowują 3-daniowe przyjęcia, np. pod hasłem: wieczór kuchni włoskiej, kuchnia filmowa, kuchnia ludowa itp.
Poza gotowaniem rozmawiają i poznają się nawzajem. Po każdej kolacji reszta uczestników ocenia osobę przygotowującą przyjęcia. Najlepszy wygrywa nagrodę 5000zł.
TVN zależy na pomysłowych, oryginalnych osobowościach, ludziach ciekawych świata i innych ludzi! Chce spotkać się z ludźmi różnych zawodów, o różnych zainteresowaniach, którzy nie zajmują się profesjonalnie gotowaniem, nie uczą się w szkole gastronomicznej, ale ich pasją jest gotowanie.Zaprasza na stronę: www.ugotowani.plejada.pl
Podaję kontakt: Julia Zeńczewska, tel. 503 195 873, e-mail: j.zenczewska@tvn.pl
Życzę Wam wspaniałej przygody i oczywiście wygranej 🙂
Ciepło pozdrawiam i do zobaczenia!
Anna Krasucka
PIĘĆ SMAKÓW
Akademia Odżywiania dla Zdrowia
tel: 507 200 477
e-mail: piecsmakow@piecsmakow.com.pl
WWW.PIECSMAKOW.COM.PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wybór redakcji