UlicaEkologiczna.pl
InspiracjeProdukty

Wegańskie kosmetyki – jakie są ich zalety?

 

 

Codzienna pielęgnacja naszego ciała wymaga nie tylko czasu, ale i odpowiednich produktów. Coraz więcej osób zwraca uwagę na ich skład oraz atesty, co przekłada się na zwiększanie się popularności kosmetyków wegańskich. Słyszałeś o nich, ale nie wiesz, czym dokładnie są? Zastanawiasz się nad zakupem takich produktów? Zobacz, jak wybrać odpowiednie kosmetyki wegańskie, aby spełniły one swoją funkcję.

Kosmetyki wegańskie – co to?

Za wegańskie produkty do pielęgnacji ciała uważa się te kosmetyki, które powstały bez jakiegokolwiek udziału zwierząt. To m.in. oznacza, że ich skład nie zawiera elementów pochodzenia odzwierzęcego. Nie jest to jedyne kryterium, ponieważ produkty te nie mogą być również testowane na zwierzętach. Wykorzystanie nazwy kosmetyków wegańskich deklaruje bowiem ich produkcję bez szkodliwego wpływu człowieka zarówno na zwierzęta, jak i środowisko naturalne.

Najważniejsze zalety stosowania kosmetyków wegańskich

Brak substancji odzwierzęcych w składzie i obecność wyłącznie najlepiej wyselekcjonowanych ziół i jagód to najcenniejsze zalety używania tego typu produktów. Wszystkie sztuczne składniki, jakie dodawane są do typowych kosmetyków drogeryjnych, są zastępowane w wegańskich produktach roślinnymi olejkami czy wyciągami, bogatymi w liczne minerały i mikroelementy. Stosując wegańską linię kosmetyków z odpowiednimi certyfikatami zyskujemy więc pewność, że nie wchodzą w ich skład substancje GMO, a wyłącznie te z ekologicznych upraw. Dzięki temu produkty nie są przepełnione chemicznymi elementami i nie zaszkodzą naszemu zdrowiu w żaden sposób.

Ogromną zaletą kosmetyków wegańskich jest również brak obecności w ich składzie sztucznych substancji zapachowych, barwników bądź konserwantów. Jest to ważne, ponieważ te elementy wpływają wyłącznie na atrakcyjność produktu, nie zaś na nasze zdrowie.

Jak rozpoznać wegańską linię kosmetyków?

Mnogość dostępnych w drogeriach kosmetyków może utrudniać znalezienie produktów wegańskich. Coraz częściej możemy się spotkać z wydzielonymi stanowiskami, oferującymi wyłącznie wegańskie kosmetyki, nie należy jednak brać tego jako pewny wyznacznik ich składu.

Aby rozpoznać wegańską linię kosmetyków, wystarczy zapoznać się z ich etykietą. To właśnie na niej znajdziemy informację odnośnie elementów, jakie dany produkt zawiera. Na opakowaniu powinno być również umieszczone oznaczenie, jeśli dany kosmetyk posiada certyfikat potwierdzający jego wegańską strukturę. Najważniejszym, którego powinniśmy szukać, jest certyfikat Vegan Society. To on gwarantuje, że produkt nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego lub odzwierzęcego oraz nie był na nich testowany.

Wegańskie kremy do twarzy od Natura Siberica

Wegańskie kosmetyki do pielęgnacji o doskonałej jakości znajdziesz wśród produktów marki Natura Siberica. Składają się one w ponad 90% z naturalnych składników roślinnych, pozyskiwanych z rejonów Syberii z poszanowaniem tego środowiska. Rośliny syberyjskie z racji na życie w bardzo surowym i wymagającym klimacie są znacznie bogatsze w składniki aktywne i substancje czynne niż rośliny w innych miejscach świata, dlatego też stanowią idealny skład do produktów wegańskich.

Kremy naturalne Natura Siberica opierają się na bazie z oleju z sosny syberyjskiej, który nie tylko nawilża, ale i odżywia skórę. Jest to możliwe, ponieważ zawiera on 5 razy więcej wit. E niż oliwa z oliwek i 5 razy więcej wit. F niż tran z wątroby dorsza, co pozwala na naturalne wzmocnienie bariery skóry twarzy oraz ochronę jej przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Poza tym, kosmetyki marki Natura Siberica wykorzystują naturalną siłę ziół i jagód, cechujących się selektywnie dobranymi do kremów właściwościami. Wśród nich znajdziesz np. krem czy serum do twarzy z witaminą C, pozyskiwaną z rokitnika ałtajskiego.

Wybierz wegańskie produkty do pielęgnacji cery i ciesz się ich skutecznością. Pamiętaj, że dokonując takiego zakupu dbasz nie tylko o siebie, ale również o środowisko naturalne i prawa zwierząt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wybór redakcji