UlicaEkologiczna.pl
archiwum

Wioska Bioróżnorodności w Warszawie

Warszawska wioska będzie już piątą tego typu wystawą w Polsce. Tym razem Komisja Europejska przygotuje nas do sezonu lęgowego ptaków.

Z powodu działalności człowieka ptaki gnieżdżące się m.in. dziuplach stały się ostatnio jedną z najbardziej zagrożonych grup. Ludzie wprowadzając poważne zmiany w środowisku naturalnym, “odmładzając” lasy, wycinając stare, próchniejące drzewa niszczą naturalne miejsca lęgowe ptaków.
Gdy brakuje odpowiednich miejsc lęgowych, ptaki decydują się często na zajęcie miejsc zastępczych, takich jak budki lęgowe. Skrzynki lęgowe służą ochronie gatunkowej, sprzyjają bioróżnorodności, a wystawione w odpowiedniej ilości i proporcjach przywracają biorównowagę. Budki przekazywane w kampanii są odpowiednie dla grupy takich ptaków jak: krętogłów, bogatka, kowalik, wróbel i mazurek.
Wioskę Bioróżnorodności można zobaczyć od 11 do 25 stycznia 2011 przed wejściem głównym do Pałacu Kultury i Nauki.
Po raz pierwszy Komisja Europejska zorganizowała Wioskę Bioróżnorodności w Warszawie 21 maja 2010, w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Różnorodności Biologicznej. Kolejne wioski budowano w Sopocie, Jastarni i Krakowie.
Wioska Bioróżnorodności: 11-25.01.2011
Weekend z bioróżnorodnością: 15-16.01.2011, godz. 10:00-16:00
Lokalizacja: Przed wejściem głównym do Pałacu Kultury i Nauki, Plac Defilad 1
Więcej informacji: www.doniejnalezymyodniejzalezymy.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wybór redakcji