UlicaEkologiczna.pl
archiwum

Wręczenie nagród

Wręczenie głównych nagród laureatce Pani Magdalenie  w delikatesach Organic Farma Zdrowia na ul.Chmielnej w Warszawie.

Miłym zakończeniem “Konkursu Zdrowo Wysmażonego” było wręczenie głównych nagród laureatce p.Magdalenie za przepis pt. “Patelnia pełna zdrowia”. Jury doceniło “poetycki język i pasję do zdrowego odżywiania przebijającą z każdego słowa”. Jak zdołalismy się dowiedzieć to Mama laureatki przekazała córkom pasję. Dodajmy, że młodsza siostra Ewelina z Ełku zasłużyła na wyróżnienie w tym konkursie i do niej sklep internetowy Ekosfera24.pl wysłal smakołyki i patelnię Green Pan Kyoto.
Kosz delikatesowy od Organic Farmy Zdrowia wręczyła p. Agnieszka Sienkiewicz (doradca żywieniowy w Organic Farmie Zdrowia), a patelnię Stockholm przekazał p. Jacek Kirylczuk z Green Pan.

Przypomnijmy, że organizatorem cieszącego się dużym zainteresowaniem konkursu był nasz portal a partnerem największa sieć delikatesów z żywnością ekologiczną Organic Farma Zdrowia przy hojnym wsparciu Green Pan.

Poniżej zamieszczamy przepis na “Patelnię pełną zdrowia”

Kiedy w duszy niepogoda zawsze sięgam po kaszę jaglaną która posiada moc wprawiania mnie w dobry nastrój. Już sama gotowana w osolonej wodzie kasza jest pyszna, ale nie zaszkodzi dla dopełnienia smaku i odżywczych właściwości dania sporządzić jakiś sos. Dziś przedstawiam przepis na moją szpinakową recepturę, która jest prawdziwym świętem dla kubków smakowych. Na głęboką patelnię z grubym dnem wlewam ciutkę aromatycznej oliwy z oliwek. Oliwa podkreśla wspaniale smak mrożonych liści szpinaku, które lądują na patelni wraz z kilkoma drobno pokrojonymi ząbkami czosnku. Kiedy szpinak już „odtaje” i lekko się przysmaży dodaję garść prażonych ziaren słonecznika i ekologiczne suszone pomidory. Następnie przystępujemy do mojej ulubionej części – raju dla zmysłów: przyprawianie! Po pierwsze gałka muszkatołowa, curry, pieprz i posiekane świeże oregano i bazylia. Tak przygotowany sos ląduje na talerzyk z kaszą jaglaną która jest dla niego bardzo wdzięcznym partnerem. Duet idealny! Taka potrawa to antidotum nie tylko na boleści duszy ale i ciała. Nic nie pokona mocy czosnku i kaszy jaglanej, które są znane jako naturalne antybiotyki.

Tekst: Bohdan Juchniewicz, Organic Farma Zdrowia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wybór redakcji