UlicaEkologiczna.pl
Design

W+W – ekologiczna umywalka i klozet w jednym

W+W* firmy Roca to przykład dwóch produktów w jednym

Został zaprojektowany przez włoskich architektów Gabriele & Oscar Buratti przede wszystkim z myślą o ekologii i ponownym wykorzystaniu wody. Ponadto sprzyja zaoszczędzeniu miejsca w łazience.
W+W to połączenie umywalki i klozetu. Myjąc ręce, wypełniamy rezerwuar. Oszczędzamy w ten sposób ok. 25% wody, którą łącznie zużylibyśmy do mycia rąk i spłukiwania toalety. Dodatkowo zastosowano system automatycznego czyszczenia, który eliminuje brzydkie zapachy oraz bakterie. W+W wygrał konkurs Design Plus Award 2009. Produkt wydaje się bardzo przyszłościowy i być może wyznaczy nowy trend w projektowaniu łazienek, ale także zwróci uwagę na fakt, jak ważna jest woda.
Zobacz galerię zdjęć W+W
[nggallery id=13]
i film

*nazwa pochodzi od połączenia słów washbasin (umywalka) + watercloset (klozet).
Agnieszka Brzezińska, ukończyła Wydział Wzornictwa i Architektury Wnętrz na ASP w Łodzi. Pracuje jako projektant graficzny. Od 2007 roku prowadzi blog „Projektowanie graficzne, wzornictwo”. Razem z Karoliną Majewską założyła grupę projektową toprojekt.pl specjalizującą się przede wszystkim w produktach dla dzieci. Więcej: http://agnieszkabrzezinska.blogspot.com, http://toprojekt.blogspot.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wybór redakcji