24.10
2011

Jak żyć ekologicznie i w zgodzie z naturą?


Segregujesz śmieci? Dbasz o to, by nie zostawiać urządzeń w trybie stand-by? Jeździsz komunikacją miejską zamiast samochodem? Świetnie! Ale to tylko część ekologicznych zachowań, na jakie możesz sobie pozwolić.

Jak zatem w prosty sposób zapamiętać wszystkie pomysły na ochronę środowiska? Rozwiązanie wydaje się banalnie proste – wystarczy wykonać mapę myśli, na której umieścimy (napiszemy/namalujemy) wszystkie interesujące nas ekologiczne zachowania.

Jak ją wykonać? W centralnej części kartki wystarczy napisać hasło, do którego odnosić się będą podgrupy. „Drzewko” uzupełniamy obrazkami i krótkimi opisami. Dla wzrokowców porada – gotową mapę można powiesić w widocznym miejscu, na przykład na lodówce. Dzięki temu lepiej zapamiętamy „ekologiczny dekalog” .

Co możemy na ekomapie zawrzeć? Na pewno zachętę do tego, by sadzić drzewa, kupować lokalną żywność, dbać o swoje zdrowie, korzystać z wielorazowych torebek i papieru z recyklingu. Warto też zastanowić się, z czego możemy zrezygnować:

Ekologiczna mapa myśli

Jak żyć ekologicznie i w zgodzie z naturą?, 5.0 out of 5 based on 3 ratings

Komentarze 2

  1. have no more than 2 children…?! posiadanie dzieci jest nieekologiczne?! pomijając fakt, że dopisane w odnodze use less obok bags i inne…hmm…forma jak najbardziej, ale treść nie wszędzie mi odpowiada…

    alex, 31 października 2011 20:23
  2. „am’ – o co tu wogole chodzi??? jak na instruktaż robienia mindmapy/WBSa to jest to żałosne, a ten rysunek to z tego co widać to jest to tzw decision tree, a nie żadna mindmapa… Litości

    jap, 6 marca 2013 22:49

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *