23.01
2018

Chcemy oddychać czystym powietrzem. Mamy do tego prawo [PETYCJA]


Chcemy oddychać czystym powietrzem! Zaapeluj do ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, aby spełnił obietnicę niezbędną w walce z zanieczyszczeniem powietrza w Polsce i wprowadził normy jakości węgla.

apelsmog-og

Zapoznaj się z apelem do ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego o wprowadzenie norm jakości węgla:

Szanowny Panie Ministrze,

zwracam się do Pana z apelem o niezwłoczne wprowadzenie norm jakości węgla, które realnie przyczynią się do poprawy jakości powietrza w naszym kraju.

W Polsce oddychamy najbrudniejszym powietrzem w Unii Europejskiej. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 33 z 50 miast UE o najbrudniejszym powietrzu leży w Polsce. Ma to dramatyczne skutki dla naszego zdrowia. Co roku z powodu zanieczyszczenia powietrza przedwcześnie umiera 47 tysięcy Polek i Polaków. Do grup szczególnie narażonych na skutki smogu należą dzieci, a powietrze w sąsiedztwie żadnego polskiego przedszkola nie spełnia norm WHO.

Sytuacja wymaga podjęcia zdecydowanych działań. Dzisiaj nadal można legalnie sprzedawać odpady węglowe, a także węgiel zasiarczony, zawilgocony oraz węgiel o wysokiej zawartości popiołu. Przyjęcie odpowiednich norm jakości węgla – których parametry będą podyktowane troską o zdrowie obywateli – jest koniecznym warunkiem do poprawy jakości powietrza w naszym kraju.

Iu_1ihwt_400x400

Tutaj podpiszesz apel o wprowadzenie norm jakości węgla

Źródło: Greenpeace