20.11
2017

Na kawę chodzę tylko z tym jedynym… #ZWŁASNYMKUBKIEM


Co roku na całym świecie zużywa się miliardy jednorazowych kubków. Z każdą kawą czy herbatą zakupioną w jednorazowym opakowaniu rośnie góra odpadów trudnych do poddania recyklingowi. Możesz to zatrzymać! Idź na kawę #zwłasnymkubkiem!


IMG_2091

 

“Popularne w kawiarniach jednorazowe kubki na kawę to prawdziwa zmora dla środowiska naturalnego. Pokryty cienką warstwą folii papier, jest bardzo trudny do ponownego przetworzenia. Wiele firm w ogóle nie próbuje poddawać ich recyklingowi. W opinii klientów papierowe kubki są ekologiczne. Wyprowadzanie ich z błędu nie jest w interesie sprzedawców. Jeśli często kupujesz kawę na wynos, wybierz kawiarnię w której chętnie naleją ją do przyniesionego z domu termicznego kubka. W niektórych miejscach korzystając z własnego naczynia zapłacisz mniej niż pijąc z jednorazówki.” Więcej sposobów na ograniczenie zużycia plastiku znajdziesz w artykule 9 sposobów na ograniczenie zużycia plastiku.

Co jeszcze możesz zrobić?

✅ Zrób zdjęcie, wrzuć na facebook’a lub instagram używając hasztagu #zwłasnymkubkiem – zachęć innych do działania
✅ Zaznacz lokal przyjazny inicjatywie #zwłasnymkubkiem na mapie: https://oddamodpady.typeform.com/to/zbg7Ds
✅ Znajdź miejsce, do którego możesz pójść po kawę na wynos #zwłasnymkubkiem na mapie: http://mapa.oddamodpady.pl/?t=z-wlasnym-kubkiem
✅ Masz ulubioną kawiarnię? Zachęć ją do przyłączenia się do inicjatywy #zwłasnymkubkiem.

Jednorazowe jest niemodne! Zachęcamy do przyłączenia się do akcji Oddam Odpady oraz Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste #zwłasnymkubkiem.