19.12
2015

Pijmy wodę z kranu!


Nie z butelek. Człowiek każdego dnia powinien pić mniej więcej dwa litry wody. Lekko licząc przeciętny, pijący butelkowaną wodę Polak wydaje na nią ok. 100  zł miesięcznie. A nasza kranówka jest na prawdę zdrowa!

Akcja "Piję wodę z kranu"

Akcja “Piję wodę z kranu”

Akcję picia wody z kranu propaguje Fundacja Czyściutko. „Piję wodę z kranu” to niezależna, społeczna inicjatywa mająca na cel promowanie rozsądnego gospodarowania surowcami i zrównoważonego rozwoju.

Zrodziła się ona z pytania o to, dlaczego w kraju, w którym prawie każdy ma bezpośredni dostęp do wysokiej jakości wody w domu, ludzie wciąż kupują wodę butelkowaną. Jest to nieekologiczne, nieekonomiczne i niepraktyczne. Misją akcji jest zwiększanie świadomości ekologicznej, proponowanie prostych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań, jednocześnie dających wymierne korzyści osobom z nich korzystającym.

Picie wody z kranu jest bezpieczne i zdrowe, tańsze, bardziej ekologiczne, a woda z kranu może smakować dobrze!

Najbogatszy człowiek świata Bill Gates i Rihanna również piją i polecają wodę z kranu. W San Francisco zabroniono sprzedawania wody w plastikowych butelkach. W całych Stanach Zjednoczonych obowiązkiem administracji jest zapewnienie wszystkim osobom dostępu do pitnej wody. Bierzmy przykład i też pijmy kranówkę!

Picie wody z kranu promuje najbogatszy człowiek swiata, Bill Gates, a w Polsce prezydent Słupska, Robert Biedroń. Twierdzi on, że rezygnacja z wody butelkowanej dla urzędu, to oszczędność kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Fundacja prowadzi jeszcze jedną kampanię. Do akcji “Tu dostaniesz wodę z kranu” przyłączyło się już wiele lokali z całej Polski.

Szczegóły akcji “Piję wodę z kranu”>>