28.03
2018

Rower Pomaga. Które miasto zostanie Rowerową Stolicą Polski 2018?


Startuje IV edycja akcji ROWER POMAGA. To już IV edycja naszej akcji, w której zamieniamy wasze rowerowe kilometry na wymarzone rowery dla dzieci z domów dziecka. W tym roku można je wpisywać na stronie rowerpomaga.pl lub na aplikacji Endomondo.

To nowa odsłona naszej akcji. Zapraszamy w niej miasta do rywalizacji na Endomondo, a później do współpracy i wzajemnej pomocy. Za każdy milion kilometrów, które rowerzyści dodadzą do Waszej rywalizacji przekazujemy rower wybranej przez Was organizacji czy instytucji. Dla każdego miasta mamy 3 rowery.

rower pomaga

Na początkowym etapie rywalizujemy. A później drużyny zwycięskie pomagają pozostałym tak, aby każda mogła przekazać wymarzony rower dzieciom ze swojego terenu. Miasta, które uzbierają najwięcej kilometrów rywalizują o tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2018 w ramach akcji Rower Pomaga. Dla zwycięscy przygotowaliśmy piękny, złoty dizajnerski rower oraz certyfikat.

Rowery w całym kraju

Tradycyjnie w akcji łączymy tematykę ekologiczną z społeczną. Namawiamy wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl Od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem – mówi Wojciech Owczarz.

Zeszłoroczna akcja okazała się dużym sukcesem. Przejechaliśmy ponad 5 milionów kilometrów na rowerach i rozdaliśmy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych 82 wymarzonych rowerów. W akcji kilometry wpisało nam ponad 27 tysięcy uczestników – podsumowuje.

zamieniamy wasze rowerowe kilometry na wymarzone rowery dla dzieci z domów dziecka. można je wpisywać na stronie rowerpomaga.pl lub na aplikacji Endomondo pod tym linkiem.

 

Akcja ROWER POMAGA nominowana do nagrody TRAVELERY – 12 edycji plebiscytu National Geographic w kategorii „Społeczna inicjatywa roku”. Prosimy o wasze głosy. Tutaj link do konkursu.

Ogólnopolską akcję ROWER POMAGA wspierają: Wojewódzki Fundusz ochrony Środowiska w Katowicach, Grupa Kęty, Zakład Gospodarki Odpadami, Murapol S.A oraz liczne gminy partnerskie.