23.03
2016

Start II edycji akcji ROWER POMAGA


10 marca Fundacja ekologiczna ARKA zainaugurowała ogólnopolską akcję ROWER POMAGA. Podczas inauguracji przygotowano widowiskowy happening, podczas którego wolontariusze ARKI wraz z uczniami, ułożyli ogromne rowerowe serce. Wykonano je z 50 rowerowych kół odzyskanych dzięki recyklingowi. Każde rowerowe koło symbolizowało rower, który w tym roku ma zostać przekazany dzieciom – dzięki Wam. Po happeningu odbyły się warsztaty ekologiczne.

O co chodzi z tytułowym pomocnym rowerem?

ROWER POMAGA łączy w sobie wiele elementów. To ochrona środowiska, dbanie o własne zdrowie i ważny cel społeczny.

Tradycyjnie dla ARKI więc, w akcji łączona jest tematyka ekologiczna ze społeczną. Dlatego i my namawiamy wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie rowerpomaga.pl Od razu ujrzycie w specjalnym kalkulatorze, o ile ograniczyliście emisję CO2 w porównaniu do tego, gdybyście tę samą odległość pokonali samochodem.

ARKA zaprasza wszystkich rowerzystów, każdy otrzyma od odblaskową, rowerową nalepkę. Pamiętajcie: wystarczy wpisać przejechane kilometry na stronie rowerpomaga.pl

Plakat_Rower_Pomaga_2016

To nie wszystko!

Dzięki sponsorom, za każde 2 0000 wspólnie przejechanych na rowerach kilometrów, fundacja ARKA przekazuje dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych ich wymarzony rower!

ARKA szuka wolontariuszy i partnerów akcji, a także kolejnych sponsorów na rowery dla dzieci.

Zeszłoroczna akcja okazała się dużym sukcesem. Przejechano ponad 120 tysięcy kilometrów na rowerach i rozdano dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych 24 wymarzone rowery.

Czy przyłączycie się do akcji i w tym roku? Wraz z Fundacją ARKA gorąco zachęcamy!

Kampania „Zadbaj o klimat” dofinansowana jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.