09.03
2018

Trenowanie psów myśliwskich na żywych zwierzętach i udział dzieci w polowaniach – powiedz NIE


Lobby myśliwskie wywiera presję na Senat i próbuje cofnąć zakaz trenowania psów na żywych zwierzętach i zakaz udziału dzieci w polowaniach. Nie możemy na to pozwolić! Do 13 marca senatorowie będą pracować nad poprawkami do nowelizacji prawa łowieckeigo.

Two_men_a_young_girl_and_a_dog_hunt_pheasant_togetherZakaz udziału nieletnich w polowaniach oraz zakaz szkolenia psów myśliwskich na zwierzętach – to tylko niektóre rozwiązania jakie przewiduje znowelizowane prawo łowieckie. 

W imieniu Pracowni na rzecz Wszystkich Istot prosimy Was o mobilizację i podpisywanie listu do senatorek i senatorów.

Treść listu:

„Szanowna Pani Senator, Szanowny Panie Senatorze,

Apeluję, aby podczas senackiego głosowania nad nowelizacją ustawy łowieckiej poparli Państwo dobrą zmianę prawa łowieckiego w Polsce.

6 marca Posłanki i Posłowie ponad podziałami partyjnymi stanęli po stronie polskich obywateli a nie myśliwskiego lobby. Przegłosowane zmiany były długo oczekiwane przez społeczeństwo. Nareszcie zakazano barbarzyńskiego i niezgodnego z ustawą o ochronie zwierząt znęcania się nad zwierzętami podczas prób i szkoleń psów myśliwskich, karania obywateli pod pretekstem utrudniania polowań, demoralizacji i narażania na niebezpieczeństwo dzieci na polowaniach. To historyczne zmiany, których nie można zaprzepaścić.

Niestety, myśliwi którzy stanowią 0,3 procent polskiego społeczeństwa nie dają za wygraną. Rękami senatorów PiS Łyczaka i Pupy, zgłosili poprawki, które kasują dobrą zmianę i cementują patologie prawa łowieckiego z czasów Bieruta.

To od Państwa decyzji zależy, czy będą Państwo rzecznikiem społeczeństwa czy lobby myśliwych. Proszę o utrzymanie dobrej zmiany prawa łowieckiego. Mogą Państwo także zgłosić poprawki zwiększające bezpieczeństwo ludzi, ochronę przyrody i interesy rolników: wprowadzić obowiązkowe okresowe badania okulistyczne i psychologiczne dla myśliwych, zakazać dokarmiania zwierząt, które sprzyja rozprzestrzenianiu się ASF oraz zakazać używania ołowianej amunicji, która zatruwa środowisko i ludzi.”

 

List można podpisać na stronie Pracowni na rzecz Wszystkich Istot : TUTAJ