28.09
2017

Marzysz o egzotycznych podróżach? Zostań obywatelem Śmieciowych Wysp


Każdego roku do mórz i oceanów trafia 8 milionów ton plastikowych śmieci. Szacuje się, że powstająca z nich na Pacyfiku wyspa osiąga już rozmiary Francji. W czerwcu do ONZ wpłynęła Deklaracja Niepodległości, mająca na celu ustanowienie Wysp Śmieciowych nowym państwem. Czy to ponury żart? Nie do końca.

Śmieciowe Wyspy

Celem aktywistów składających deklarację jest zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia wód plastikiem, oraz doprowadzenie do uprzątnięcia koszmarnego kontynentu.  Już ponad 120 tys osób zadeklarowało chęć zamieszkania na pływającej, plastikowej wyspie. Pierwszym honorowym obywatelem został znany z działalności na rzecz ochrony środowiska Al Gore, były wiceprezydent USA.

Aby wszelkie formalności zostały spełnione, na potrzebę kampanii została przygotowana pełna identyfikacja wizualna. Śmieciowe Wyspy mają własną flagę, banknoty, wzór paszportu oraz znaczków pocztowych stworzone przez projektanta Mario Kerkstra.

100 DEBRIS FINAL 100 DEBRIS FINAL

O tym, że sytuacja zanieczyszczenia wód wymaga natychmiastowej reakcji pisaliśmy niejednokrotnie, między innymi w artykułach O dwóch takich co płynęli najbrudniejszą rzeką świata, oraz Milion plastikowych butelek na minutę. Zachęcamy abyście również zaangażowali się w tę akcję, aby w porę ograniczyć rozrastanie się nowego państwa. Razem możemy nie tylko uratować dom i  życie wielu morskich stworzeń, ale również przyczynić się do ochrony własnych brzegów. Jeśli nic nie zrobimy, niebawem plastikowa wyspa dobije również do naszych brzegów…

Podpisz petycję aby zostać obywatelem Śmieciowych Wysp.