04.05
2016

Przesiądź się z nami na rower, by ucieszyć dzieciaki!


Pamiętacie zainaugurowaną w marcu akcję ROWER POMAGA? Łączy ona w sobie tak ważne cele jak ochrona środowiska, dbałość o własne zdrowie oraz ważny cel społeczny: spełnienie dziecięcych marzeń o rowerze! Tak bardzo spodobała nam się jej idea, że postanowiliśmy się do niej aktywnie przyłączyć! Wsiądziecie na rowery z nami?

Przypomnijmy – zaangażowanie się w akcję jest banalnie proste:

Rower Pomaga_Baner_750x510 px_1

 

Dlaczego warto przesiąść się na rower? To dla każdego oczywiste, ale przypomnijmy o tym, jak zyskuje nasze zdrowie: tylko godzina spokojnej jazdy na rowerze pozwala spalić około 500 kalorii! Inne korzyści dla zdrowia? Poziom cukru we krwi normalizuje się, a obniża poziom złego cholesterolu. Zwiększa się pojemność płuc, krew zostaje dotleniona, a serce lepiej pracuje. Dodajmy jeszcze, że wzmaga się nasza odporność na zmęczenie i sytuacje stresowe. Smukła figura? To już tylko przyjemny efekt dodatkowy. Przypomnijmy jeszcze o jednym: sport jest lepszą opcją niż sięgnięcie po leki: KLIK!

A korzyści dla środowiska? Są oczywiste: rower nie wydziela spalin. Jest bardziej mobilny, nie jesteśmy już skazani na stanie w korkach i wdychanie miejskich zanieczyszczeń. Przede wszystkim jednak pozostawiany przez nas ślad węglowy jest mniejszy!

A co szczególnego daje włączenie się do akcji ROWER POMAGA? Za każde 2 0000 wspólnie przejechanych na rowerach kilometrów, fundacja ARKA przekazuje dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych ich wymarzony rower.

Dlatego Ulica Ekologiczna wsiada na rowery! I chcemy namówić Was, byście przejechali się w naszym towarzystwie! Jak to zrobić? Wystarczy wpisać przejechane na rowerze kilometry na stronie rowerpomaga.pl. Od razu ujrzycie w specjalnym kalkulatorze, o ile ograniczyliście emisję CO2 w porównaniu do tego, gdybyście tę samą odległość pokonali samochodem!
Rejestrując swój wynik na portalu, zaznaczcie w celu szczegółowym, że jeździcie z nami – my lubimy jeździć liczną ekipą!
To co, wskakujemy na siodełka? Pedałujmy dla środowiska, dla dzieciaków i dla nas samych!
Plakat_Rower_Pomaga_2016_Ulica ekologiczna