30.05
2016

Pierwsze rowerki ARKI trafiły już do dzieci!


Pamiętacie akcję ROWER POMAGA? Przypomnijmy: ARKA mobilizuje wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.RowerPoamga.pl Na znajdującym się na niej kalkulatorze, można sprawdzić od razu, o ile ograniczyło się emisję CO2 w porównaniu z przebyciem tej samej odległości samochodem. Za każde 20000 wspólnie przejechanych na rowerach kilometrów, ARKA przekazuje dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych ich wymarzone rowery.

IMG_7184

Dzięki Waszemu niewielkiemu wsparciu akcji ROWER POMAGA, pierwsze dzieci już przeżywają wielką radość z pedałowania na własnych, nowych rowerkach. W sobotę 5 rowerów trafiło do dzieci Towarzystwa Psychoprofilaktycznego „Ulica kreatywna” z Bielska-Białej!

A w akcji Rower Pomaga mamy już blisko 300 000 rowerowych kilometrów i … jedziemy dalej.

A tytułowy ROWER POMAGA łączy w sobie wiele elementów. To ochrona środowiska, dbanie o własne zdrowie i ważny cel społeczny. Zeszłoroczna akcja okazała się dużym sukcesem. Przejechaliśmy ponad 120 tysięcy kilometrów na rowerach i rozdaliśmy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych 24 wymarzone rowery.

My zachęcajmy zaś ciągle: kręćcie kilometry z nami!

Plakat_Rower_Pomaga_2016_Ulica ekologiczna