UlicaEkologiczna.pl
TechnologieZdrowy tryb życia

Aplikacja od carpooling.pl – umawiamy się na Facebooku

Od kilku miesięcy tysiące kierowców i pasażerów umawiają się na wspólne przejazdy dzięki serwisowi carpooling.pl – oszczędzając w ten sposób pieniądze i przyczyniając się do redukcji emisji hałasu i zanieczyszczeń. Od teraz znalezienie współtowarzysza podróży jest możliwe także za pomocą dedykowanej aplikacji na Facebooka.

Niedawno pisaliśmy o ekojeździe samochodem, w tym o idei carpoolingu, czyli serwisach kojarzących pasażerów w celu wspólnych przejazdów. Właśnie dowiedzieliśmy się, że właściciele serwisu carpooling.pl uruchomili specjalną aplikację na Facebooka. To bardzo dobra wiadomość!
Aplikacja umożliwia przede wszystkim wygodne przeszukiwanie bazy ponad 400 000 przejazdów po Polsce i Europie, które codziennie dostępne są w serwisie carpooling.pl. Nie trzeba również opuszczać Facebooka, by dodać własną ofertę lub zapytanie o wolne miejsca. Jeśli użytkownik kliknie odpowiednią opcję, o nowo dodanym ogłoszeniu natychmiast dowiedzą się jego znajomi, ponieważ informacja o przejeździe zostanie automatycznie opublikowana na tablicy użytkownika na Facebooku. Dzięki integracji z bazą centralną przejazdy dodane za pomocą aplikacji widoczne będą także na carpooling.pl, co znacznie zwiększa szanse na znalezienie współpasażera.

Na stronie głównej aplikacji pojawiają się najnowsze przejazdy zamieszczone przez użytkowników, których konto na carpooling.pl zintegrowane jest kontem na Facebooku. Lista zawiera podstawowe dane, jak termin i trasę oraz link prowadzący do szczegółów przejazdu: podziału kosztów, komentarza i informacji, w jaki należy skontaktować się z ogłoszeniodawcą. Zdjęcie i nazwa użytkownika odsyłają natomiast do jego profilu na Facebooku, który pozwala na poznanie zainteresowań czy zwyczajów i może być pomocny w podjęciu decyzji o wspólnej podróży. Poza tym użytkownicy aplikacji posiadający konto na carpooling.pl za pomocą jednego kliknięcia będą mogli zobaczyć, dokąd w najbliższym czasie wybierają się ich znajomi.
Aplikacja dostępna jest pod adresem http://apps.facebook.com/carpooling_pl/ lub na stronie Fanów carpooling.pl: http://www.facebook.com/carpoolingPL. Można ją także odnaleźć w katalogu aplikacji na Facebooku, wpisując słowo „przejazdy”.
Przeczytaj także o innych sposobach na ekologiczną jazdę samochodem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wybór redakcji