UlicaEkologiczna.pl
Technologie

Birò – najmniejszy miejski pojazd elektryczny

Zero hałasu, zero emisji spalin i tylko 6 zł za kilometr – taki napis dostrzegłam na szybie, kiedy strzelałam mu fotkę.

Birò to najmniejszy miejski pojazd elektryczny.
Cieszy oko zabawną sylwetką i szeroką gamą kolorów, mieści dwie osoby i sporo pakunków w trzech pojemnych schowkach. Birò daleko wprawdzie do parametrów (prędkości i zasięgu) takich maszyn jak Electric Porsche 959/911, Mini Cooper czy nawet Seicento Elettra, ale rozwija prędkość do 45 km/h, a po ładowaniu akumulatorów przez 6-8 godzin przejeżdża (latem, przy temperaturze 20 stopni Celsjusza) do 70 km.

Na dodatek, wycieczka Birò nie będzie droga – jednokrotne ładowanie akumulatorów kosztuje poniżej 1 euro.
Birò to naprawdę mały pojazd, ma jedynie metr szerokości i 174 cm długości, zawsze znajdziemy dla niego miejsce na parkingu.
[nggallery id=”21″]
Elektryczny silnik nie zanieczyszcza środowiska i jest cichy, więc po drodze możemy słuchać ulubionej muzyki (najlepiej po zakupieniu opcjonalnych drzwi z poliwęglanu, które odizolują nas od ulicznego zgiełku i kaprysów zimowej aury).
Birò jest zaskakująco wygodny, a przy tym nisko umieszczony środek ciężkości zapewnia mu stabilność i dobrą przyczepność. Ryzyko obrażeń w przypadku kolizji zmniejsza także solidna stalowa konstrukcja i pasy bezpieczeństwa.
Jedyny problem to cean – wersja podstawowa kosztuje niecałe 28 000 PLN. Za dodatkowe wyposażenie składające się m.in z pasów bezpieczeństwa, radia, baterii-akumulatora, opon zimowych, blokady kierownicy, drzwi z poliwęglanu zapłacimy kolejne 14 000 PLN.
Przydałby się w taką pogodę, ale czy cena nie za wysoka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wybór redakcji