UlicaEkologiczna.pl
Dzieci

„Boże, chroń leszcza”, czyli etyczne ubranka prosto z Wysp

Czy zdarzyło Wam się kiedykolwiek wejść do działu z dziecięcymi ubrankami i pożałować, że rozmiary są cokolwiek za małe? Nam owszem, a od dziś mamy jeszcze więcej powodów do zazdrości – za sprawą Little Green Radicals.

Little Green Radicals to dowód na to, że nawet niemowlak może mieć głos w sprawie ekologii (no dobrze, wiemy, że dzieci w pewnym wieku nie kupują sobie jeszcze same ubrań, ale nie bądźmy drobiazgowi). Zaczynali w 2002 roku jako Hug, wówczas pionier etycznej mody na brytyjskim rynku odzieżowym. Potem nazwa się zmieniła, ale filozofia pozostała ta sama: Little Green Radicals produkują wyłącznie rzeczy z surowców organicznych, zgodne z najwyższymi standardami etycznymi i zaprojektowane bez zarzutu. Mamy tu więc najwyższej jakości organiczną bawełnę i certyfikaty fair trade (hinduska manufaktura Assisi Garment, z której pochodzi bawełna, to zarazem miejsce, w którym w ramach pomocowego programu non-profit sióstr franciszkanek 120 młodych kobiet ma szansę uczyć się fachu i zarabiać na życie), ale nie tylko. Tym, co odróżnia Małych Zielonych Radykałów od wielu innych producentów ekologicznej odzieży, są przezabawne nadruki, zgrabnie łączące urocze dziecięce motywy (dalekie jednak od „upupiania”) z wzbudzającą uśmiech na twarzach dorosłych grą słów. Nam najbardziej spodobały się: „God, save the Bream” (czyli „Boże, chroń leszcza”), „Give Peas a Chance” i „Greenius” (ostatni T-shirt ozdobiono oczywiście nadrukiem świetlówki energooszczędnej).

W ofercie Little Green Radicals oprócz koszulek (z krótkim i długim rękawem), sukienek, spódnic, spodni, legginsów i bluz dla starszaków znajduje się też pełen asortyment ubranek dla niemowląt: body i śpioszki, koszulki, śliniaczki i wełniano-bawełniany zwierzyniec do tulenia przed snem. Ubranka można spokojnie rzuć w porze między posiłkami, bo wszystkie farby wykorzystane do nadruków są w 100% ekologiczne. A zatem, „God save the Bream”!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wybór redakcji