13.12
2011

Ekologiczne prezenty dla małych i dużych, cz. 2


Zamiast kupować drogie, nieprzydatne nikomu prezenty, zachęcamy do podarunków małych, praktycznych i ekologicznych. Dziś prezentujemy świąteczny zestaw gadżetów dla starszych.

1. Drzewo w biurze

Puzzle 3DNudzisz się w pracy? Posadź drzewo! Przynajmniej na swoim biurku, dzięki drewnianym puzzlom 3D. Układanka w kształcie drzewa składa się z podstawki i pnia, resztę stanowią drewniane gałązki, na których można zawiesić wizytówki, karteczki czy zdjęcia. Przyjemne i pożyteczne drzewo zaprojektowała Urszula Mas, absolwentka Wydziału Wzornictwa na ASP w Warszawie.

Puzzle 3D – Drzewo

Cena: 65 zł

Do kupienia: Ekodizajn.pl

2. Klimat eko w kuchni

Ekoworeczki na ziołaZwykle wykonane z lnianego płótna o naturalnym kolorze, przepasane sznureczkiem i z ręcznym podpisem. Można w nich przechowywać zioła, suszone grzyby, śliwki, jabłka czy morele. Powieszone na haczykach woreczki dodadzą kuchni klimatu.

Ekoworeczki na zioła

Cena: 25-40 zł

Można kupić: w niektórych sklepach z produktami eko lub na Allegro.

3. Z ekologią na ramieniu

Poręczna, stworzona dzięki recyklingowi i oryginalna. Torba ekologiczna z przetworzonego materiału PET utrzyma nawet kilka kilogramów, dzięki karabińczykowi można przypiąć ją np. do spodni albo plecaka, a wbudowany pasek i uchwyt sprawią, że można nosić ją na wiele sposobów. Do wyboru kilka wzorów.

EkoloEkologiczna torbagiczna torba

Cena: 26,30 zł

Można kupić: Ecocel.pl

4. Ekopakunek śniadaniowy

Woreczek do przechowywania kanapek i elegancka podkładka w jednym. Jeśli komuś brakuje tego na wycieczkach lub wypadach do parku, koniecznie musi sprawdzić przyjazną środowisku śniadaniówkę. Użyte przy produkcji farby pochodzą z ekologicznych barwników, więc bez problemu można przechowywać ciastka, ciasta i kanapki, a wygodny rzep przyspieszy pakowanie i uwolni nas od szkodliwych foliówek.

Śniadaniówka Wrap-N-Mat

Ekologiczna, przyjazna środowisku śniadaniówka Wrap-N-Mat

Cena: 19 zł

Można kupić: Ecocel.pl lub Wrapnmat.com.

Ekologiczne prezenty dla małych i dużych, cz. 2, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

poeta, prozaik, felietonista. Publikował między innymi w „Portrecie”, „RED”, „Migotaniach, przejaśnieniach”, „Arteriach”, „Pro Arte”, „Czasie Kultury”, „Gazecie Olsztyńskiej”; twórca bloga mechanizmsekundy.blogspot.com.