14.06
2012

Furoshiki – ekologiczna alternatywa dla plastikowych torebek


Furoshiki (wym. furosziki) to tradycyjna japońska chusta idealna do pakowania prezentów oraz wszelakich rzeczy codziennego użytku – książek, butelek wina czy posiłków zabieranych do pracy. Z jednej chusty można zrobić oryginalną torbę, poszewkę na poduszkę lub szal, a gdy już zabraknie pomysłów, to można nakryć nią stół lub powiesić na ścianie.

Lista jej zastosowań wprost nie ma końca! Z chustą furoshiki pakowanie i przenoszenie rzeczy jest prawdziwą przyjemnością i kreatywną zabawą.

Chusta furoshiki jest produktem przyjaznym dla środowiska. Używając jej można znacząco zredukować ilość zbędnego plastiku i papieru w naszym codziennym życiu. Furoshiki najbardziej rozpowszechniona jest oczywiście w Japonii. W 2006 roku do noszenia furoshiki zachęcała Yuriko Koike, japońska minister środowiska. Pani minister zaprezentowała nawet stworzoną przez siebie furoshiki, by zachęcić Japończyków do jej noszenia. Chusta furoshiki to również esencja japońskiej estetyki. Każda jest zaprojektowana tak, by wyglądała pięknie nie tylko po jej rozłożeniu, ale również wtedy, gdy jest w nią coś zapakowane.

Od niedawna chusty furoshiki w trzech rozmiarach i wielu kolorach i wzorach można nabyć już w Polsce. Sklep internetowy Furoshiki Shop prowadzony jest przez miłośników Japonii i ekologicznego stylu życia. Chętnie odpowiedzą na każde pytanie i doradzą w wyborze chusty. Korzystajcie z ich doświadczenia i podzielcie się wrażeniami!

Furoshiki – ekologiczna alternatywa dla plastikowych torebek, 3.0 out of 5 based on 2 ratings

Olga Szkolnicka jest autorką bloga Ekomania, czyli czemu tak a nie inaczej i tłumaczką języka czeskiego.