20.03
2011

Kolorowe deski kuchenne z opakowań po mleku


Deska do krojenia wykonana w całości z materiału pochodzącego z recyklingu butelek po mleku – czemu nie? Na połączenie ekologii z funkcjonalnością, estetyką oraz elegancją wpadła marka Epicurean.

Deski zwyczajne nie są, bo nie dość, że kupić je możemy w najmodniejszych kolorach tego sezonu, to jeszcze należą do serii Eco Plastic. Co to oznacza? Otóż wykonane zostały w stu procentach z HDPE, niskociśnieniowego polietylenu wykorzystywanego m.in. do produkcji opakowań do mleka i środków czystości. Wszystkie deski z tej serii pochodzą w całości z postkonsumenckiego odzysku tego surowca. Ponadto materiał, który pozostaje z produkcji ponownie trafia do fabryki, gdzie powstają z niego kolejne deski oraz meble (siostrzanej marki Loll Designs) – dzięki temu nic nie marnuje. To ważne, bo przeciętny Polak produkuje rocznie około 300 kilogramów śmieci. W krajach wysoko rozwiniętych generowane są ich tony. Dlatego świadomi konsumenci coraz częściej i chętniej niż przed kilkoma laty wybierają produkty wytworzone z surowców wtórnych.

Epicurean dostaje plusa, ponieważ poza deskami z opakowań po mleku posiada w swojej ofercie także deski z tektury falistej, również pozyskanej z recyklingu.

Jak powstają deski z serii Eco Plastic?

  • Konsument wyrzuca opakowanie po mleku do kosza na śmieci
  • Firma skupuje potrzebną ilość butelek
  • W procesie produkcji z 30 opakowań po mleku powstaje deska o wymiarach 45 cm x 13 cm
  • Deska trafia do klienta. A gdy przestanie być potrzebna, można ją ponownie poddać recyklingowi.

Recykling opakowań plastikowych jest szczególnie istotny, ponieważ materiał ten rozkłada się od stu nawet do tysiąca lat. Jego powtórne przetwarzanie pozwala na zmniejszenie góry śmieci piętrzących się na wysypiskach oraz zaoszczędzenie energii (recykling butelek potrzebnych do wytworzenia jednej dużej deski pozwala zaoszczędzić tyle energii, ile potrzeba, by zasilić 60-watową żarówkę przez 180 godzin!). Dlatego zanim kolejny raz kupimy nudne i konwencjonalne wyposażenie do naszej kuchni, zastanówmy się – wszak deska desce nierówna.

Deska Eco Plastic

Deski dostępne będą w serwisie w wybranych sklepach z wyposażeniem wnętrz oraz na firmowej stronie www.epicurean.pl.

Materiały dystrybutora

Kolorowe deski kuchenne z opakowań po mleku, 5.0 out of 5 based on 1 rating