09.12
2011

Lee „Never Wasted” – nietypowa torba wielorazowego użytku


Czy wiesz, z czego można wykonać grę planszową, pojemnik na długopisy i zakładkę do książki? Jeśli myślisz, że uda się to zrobić z jednej papierowej torby na zakupy, to… to masz rację!

Torba wielorazowego użytkuReklamowanie swojej marki na torbach wielorazowego użytku albo tych, które nadają się do recyklingu, jest już dość powszechnym zabiegiem. Czym innym jest promowanie swojego ekologicznego wizerunku na torbie, którą można później wykorzystać na wiele różnych sposobów.

Udało się to marce Lee – z jednorazowej, papierowej torby „Never Wasted” można zrobić m.in. grę planszową, pojemnik na długopisy czy zakładki do książek. Wystarczy wziąć do ręki nożyczki i wyciąć odpowiednie fragmenty, potem złożyć je lub posklejać. Ciekawostka dla reklamodawców – po „podzieleniu” torby na każdą możliwą część, i tak widnieje na niej marka produktu. I tak każdy skrawek papieru staje się doskonałym nośnikiem reklamowym.

Ekoinicjatywa okazała się strzałem w 10 – popularność toreb sprawiła, że mimo iż początkowo powstało ich tylko 3000, pomysłodawcy musieli wyprodukować ich ostatecznie aż 300000!

Źródło: Thedieline.com