05.03
2012

List w liściu wycięty


Urzekające wycinanki z liści, autorstwa hiszpańskiego artysty Lorenzo Durána, próbują zachęcić odbiorców kampanii do sadzenia drzew.

liśćTo już kolejna kampania społeczna wykorzystująca technikę wycinanek i niezwykłe zdolności Lorenzo Durána. Poprzednią, o nazwie „Much more than trees“ (Znacznie więcej niż drzewa), zrealizowała w grudniu 2011 r. brazylijska agencja Paz Comunicação Estratégica. Chodziło wówczas o pokazanie skutków niszczenia leśnych ekosystemów w Brazylii i zachętę do działań na rzecz ochrony drzew.

Tym razem motywy użytych w kreacjach wycinanek są industrialne: sznur samochodów na zakręconej w ślimaka autostradzie, samolot oraz dymiąca fabryka. Poszczególne liście wyglądają na przeżarte chorobą. U spodu każdej z trzech reklam znajduje się hasło „Every leaf traps CO2“ (Każdy liść wychwytuje CO2) oraz apel o ofiarowanie drzewa na stronie www Plant-for-the-Planet.

Autorem projektów jest niemiecki oddział agencji Leagas Delaney. Reklamy powstały na zlecenie międzynarodowej organizacji Plant-for-the-Planet, działającej pod auspicjami ONZ. Misją stowarzyszenia, przedstawianego jako spontaniczna inicjatywa dzieci, jest sadzenie drzew. Przyświeca jej przekonanie, że liście mogą neutralizować skutki zmian klimatycznych, powodowanych przez CO2.

liście

Autor: M. Dembińska

Tekst pochodzi z serwisu Kampaniespołeczne.pl.

Kampaniespoleczne.pl to jeden z największych w Europie serwisów informacyjnych poświęconych kampaniom społecznym. Koncentruje się na dobrym obliczu marketingu oraz najnowszych trendach w komunikacji.