03.04
2013

Wiosna na biurku


Wiosny jak nie było, tak nie ma. Nie pomogło odliczanie, nie pomogło zaklinanie. Skoro wiosna sama nie chce przyjść, należy ją sobie zrobić!

Tak właśnie pomyślały dwie przyjaciółki: Michelle Inciarrano i Katy Maslow zakładając pracownię Twig Terrariums. W jednej z części Brooklynu, gdzie pracują, mieści się studio i sklep, gdzie można znaleźć chyba wszystkie rodzaje terrariów oraz zielone składniki do ich uzupełniania, takie jak: mech, kwiaty, sukulenty, gałęzie, trawy oraz kamyki, muszelki, miniaturowe zbiorniki wodne, małe skarpy, czy fragmenty ścian.

W sklepie można kupić gotowe zestawy „zrób-to-sam” (DIY – ang. do it yourself), ale można też zamówić spersonalizowaną scenkę rodzajową z życia, którą projektantki wykonają wykorzystując i tworząc małe elementy krajobrazu, meble, fragmenty małej architektury oraz figurki.

W terrariach zamykane są zarówno pojedyncze rośliny, jak i całe ich zestawy tworzące małe ogródki, parki, czy krajobrazy w miniaturze.  Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą rezygnować z roślin w domu, ale nie lubią też wilgoci. Większość roślin do prawidłowego wzrostu wymaga wilgotnego powietrza. Powietrze w mieszkaniach, zwłaszcza w klimatyzowanych pomieszczeniach, jest suche i drażliwe dla roślin, szczególnie dla wrażliwych gatunków. System szklarniowy, zastosowanie terrarium lub kopuł pozwala trzymać ulubione gatunki roślin w klimatyzowanej sypialni bez ryzyka, że zostaną wysuszone. Dzięki temu, każdego ranka, zaraz po przebudzeniu można cieszyć się zielenią ukochanych roślin.

Dotychczasowe projekty wykonane przez duet Twig Terrariums można obejrzeć w książce „Tiny World Terrariums” – znajdziemy w niej fotografie autorstwa Roberta Wrighta ze świetnie uchwyconymi miniaturowymi scenkami. Wśród nich znajduje się praca pod tytułem „Wiosna w Central Parku”.

Źródło: twigterrariums.com

autor: Grzegorz Młynarski, kwiatkibratki.pl
źródło i jeszcze więcej zdjęć: kwiatkibratki.pl

Wiosna na biurku, 4.0 out of 5 based on 1 rating

Kwiatkibratki. Zielona strona miasta. Naszą misją jest zmiana szarych przestrzeni miejskich w zieloną, żywą tkankę miasta. Chcemy pokazać, że polskie miasta mogą być zielone od chodników po dachy. Aktywizujemy i inspirujemy do wspólnych, zielonych akcji w mieście. Zajmujemy się ogrodnictwem i rolnictwem miejskim. Sadzimy kwiaty, siejemy trawę, pielęgnujemy drzewa na skwerach, nasypach, dachach i balkonach. Razem z Wami rozSadzimy miasto!