UlicaEkologiczna.pl
Design

Deska do krojenia prosto ze skateparku

Czym się różni deska do krojenia Epicurean od rampy do skateboardingu? Deskę Epicurean zmieścisz w kuchennej szufladzie.

Rzecz nie tylko dla miłośników skateszaleństw: na polskim rynku zadebiutowała niedawno marka Epicurean, specjalizująca się w produkcji akcesoriów kuchennych wytwarzanych z… materiału wykorzystywanego do montażu skateparków. Pomysł egzotyczny, ale zrodzony z bardzo rozsądnych pobudek.
Zaczęło się rzeczywiście od skateparków. Trzech wspólników: Tony Ciardelli oraz bracia Greg i Dave Bensonowie, zaczęło produkować rampy z materiałów kompozytowych. Wspólnicy w ciągu 10 lat zbudowali ponad 400 skateparków, chroniąc przed wycinką ogromne połacie lasów i… rewolucjonizując północnoamerykański rynek, bo materiały kompozytowe skutecznie wyparły stosowane dotychczas powszechnie drewno. I tego było im jednak za mało: postanowili wykorzystać jeszcze resztki materiałów i produkować z nich przedmioty najpowszechniejszego użytku – bardzo trwałe deski do krojenia.
W ten sposób w 2003 roku powstała Epicurean – pierwsza firma, która wprowadziła na rynek detaliczny akcesoriów kuchennych cienkie materiały kompozytowe. Wykonanie deski z materiału stworzonego dla skateboardingu gwarantuje jej wyjątkową trwałość. Taka deska to przedmiot wieloletniego użytku, którego nic nie jest w stanie złamać. Materiał, z którego wykonana jest deska, nie tępi też noży oraz zapobiega powstawaniu bakterii.
Jedną z głównych zasad, jakie przyświecają producentom akcesoriów Epicurean, jest minimalizacja strat wyrządzanych środowisku. Wszystkie akcesoria powstają w kompleksie Hawks Books w Saint Louis, który stworzony został w oparciu o zasady efektywnego i odpowiedzialnego wykorzystywania oraz przetwarzania materiałów, przy jednoczesnym nacisku na ciągłe doskonalenie produktów. Kompleks zaprojektowano z minimalną ingerencją w naturalny krajobraz, ponadto posiada on wewnętrzny „Ekoprogram”, w ramach którego wszystkie obszary działalności są monitorowane i oceniane pod kątem ich wpływu na środowisko.
Najbardziej niezwykłą linią z całej oferty Epicurean jest linia desek z papieru. Są one produkowane z tektury falistej, powstającej z makulatury. Tekturowe kartoniki są ze sobą łączone za pomocą bezpiecznej dla zdrowia żywicy. Wyprodukowane pod ścisłym nadzorem technologicznym deski dostępne są w kilku kolorach, każdy z nich odznacza się specyficznymi dla danego modelu właściwościami, w zależności od mieszanki surowców, z jakich zostały wykonane.
Gdzie kupić?
Obecnie produkty Epicurean dostępne są w ponad 5000 sklepów w 26 krajach. W Polsce produkty Epicurean dostępne będą na razie wyłącznie online – poprzez sklep internetowy. Marka zapewnia, że z czasem wprowadzone zostaną także do tradycyjnej sprzedaży detalicznej i dostępne będą m.in. w renomowanej sieci polskich delikatesów.
W sklepie producenta znaleźć można szeroką gamę kuchennych akcesoriów: łyżki, szpatułki i łopatki, a także najróżniejsze deski do krojenia (także antypoślizgowe, modułowe i pochodzące z recyklingu). Niestety, ceny nie są niskie: łyżki kosztują ok. 50 zł, a ceny desek sięgają ponad 300 zł.
Żródło: http://epicurean.istore.pl/
Autorka: EB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wybór redakcji